Sprout dycha
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

dycha i snatchie na podbój Europy. Rusza DH Open Fall 2020

Chociaż Major CS:GO w Rio został tymczasowo odwołany i daty rozegrania kolejnej imprezy o takiej randze nie znamy, to cykl RMR trwa. Kolejną okazją do zdobycia cennych rankingowych punktów będzie DreamHack Open Fall 2020, podczas którego zobaczymy w akcji także naszych rodaków.

Dwóch z nich, Paweł „dycha” Dycha i Michał „snatchie” Rudzki, rywalizować będą w obrębie grupy B, gdzie, co ciekawe, ich Sprout będzie drugą najwyżej notowaną w światowym rankingu formacją. Wyżej znajduje się tylko Ninjas in Pyjamas, z którym zespół dwóch Polaków zmierzy się podczas swojego pierwszego meczu. Kilka godzin później na serwerze zamelduje się także Mateusz „mantuu” Wilczewski. 23-latek i jego koledzy dopiero co mogli świętować zdobycie wicemistrzostwa Intel Extreme Masters New York 2020: Online, do którego doprowadziło ich m.in. półfinałowe zwycięstwo z Fnatic. Dziś Szwedzi spróbują się odegrać za tamtą porażkę, ale w obliczu nie najlepszej ostatnio formy trudno uznać ich za faworytów.


Aktualne informacje o DreamHack Open Fall 2020 znajdziesz w naszej relacji:


A co poza tym? Warto będzie na pewno śledzić starcie Astralis oraz Heroic, czyli odpowiednio lidera i wicelidera rankingu HLTV. Oczy kibiców na pewno będą wówczas zwrócone na Patricka „es3taga” Hansena, który po zakończeniu DH Open Fall przejdzie do Cloud9 i będzie miał jedną z ostatnich okazji, by się pokazać. Sporo do udowodnienia ma natomiast FaZe Clan. Międzynarodowy skład dopiero co wygrał IEM New York, co było jego pierwszym od dawna sukcesem. Pozostają jednak wątpliwości co do tego, czy ekipa zdoła utrzymać dobrą passę – spotkanie z BIG przynajmniej częściowo powinno na to pytanie odpowiedzieć.

Czwartkowy harmonogram DreamHack Open Fall 2020 prezentuje się następująco:

15 października
13:00 Team Vitality vs mousesports BO3
13:00 GODSENT vs sAw BO3
13:00 Ninjas in Pyjamas vs Sprout BO3
16:30 Fnatic vs OG BO3
16:30 G2 Esports vs Endpoint BO3
16:30 BIG vs FaZe Clan BO3
20:00 Astralis vs Heroic BO3
20:00 ENCE vs North BO3

Anglojęzyczna transmisja z powyższych spotkań dostępna będzie na oficjalnym kanale DreamHack na Twitchu. Po więcej informacji na temat DreamHack Open Fall 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Plotki potwierdzone – es3tag przejdzie z Astralis do Cloud9

Po zaledwie kilkunastu godzinach potwierdzenie znalazły doniesienia na temat przyszłości Patricka "⁠es3tag⁠a" Hansena. 24-letni Duńczyk, który przez o...