STS
fot. Astralis

Plotki potwierdzone – es3tag przejdzie z Astralis do Cloud9

Po zaledwie kilkunastu godzinach potwierdzenie znalazły doniesienia na temat przyszłości Patricka „⁠es3tag⁠a” Hansena. 24-letni Duńczyk, który przez ostatnie kilka miesięcy związany był z Astralis, po zakończeniu DreamHack Open Fall 2020 dołączy do Cloud9. Wartość całej transakcji wyniosła 2,1 miliona dolarów, wliczając w to już zarobki, które zawodnikowi gwarantować będzie podpisana przez niego trzyletnia umowa. – […]

Po zaledwie kilkunastu godzinach potwierdzenie znalazły doniesienia na temat przyszłości Patricka „⁠es3tag⁠a” Hansena. 24-letni Duńczyk, który przez ostatnie kilka miesięcy związany był z Astralis, po zakończeniu DreamHack Open Fall 2020 dołączy do Cloud9. Wartość całej transakcji wyniosła 2,1 miliona dolarów, wliczając w to już zarobki, które zawodnikowi gwarantować będzie podpisana przez niego trzyletnia umowa.

Wszystko potoczyło się niesamowicie szybko. Jestem dumny z reprezentowania Astralis […], wygrałem tutaj mój pierwszy ważny tytuł i naprawdę cieszę się współpracą z tymi facetami. Przez ostatnie sześć miesięcy rozwinąłem się zarówno jako osoba, jak i jako gracz, przez co wiele zawdzięczam organizacji – przyznał es3tag. – Jednakże Cloud9 złożyło mi ofertę, którą naprawdę musiałem rozważyć. Podobają mi się pomysły stojące za tym projektem i wierzę, że powstaje tutaj zespół, który w najbliższych latach należeć będzie do czołówki. Z jednej strony smutno mi opuszczać Astralis i wszystkich ludzi tutaj, ale nie mogę się już doczekać wyzwań czekających na mnie w Cloud9. Dziękuję kibicom za ogromne wsparcie, jakie mi okazywali. Astralis i tutejsi fani na zawsze pozostaną głęboko w moim sercu – dodał.

Hansen z Astralis związał się już w marcu tego roku, jednakże jego transfer doszedł do skutku dopiero w lipcu po wygaśnięciu umowy z Heroic. Jego przyjście zgrało się w czasie z ustąpieniem ze składu Andreasa „Xyp9xa” Højsletha i Lukasa „gla1ve’a” Rossandera, toteż es3tag szybko wskoczył do podstawowej piątki i mimo obaw ze strony niektórych ekspertów pokazał, że jest w stanie rywalizować na tak wysokim poziomie. Tyczy się to szczególnie zakończonego niedawno 12. sezonu ESL Pro League Season 12, który zakończył się dla jego zespołu zdobyciem mistrzostwa – spory w tym sukcesie udział miał właśnie 24-latek.

W tej sytuacji skład Cloud9 prezentuje się następująco:

  • Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin
  • William „⁠mezii⁠” Merriman
  • Özgür „⁠woxic⁠” Eker
  • Ricky „⁠floppy⁠” Kemery
  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Aleksandar „⁠kassad⁠” Trifunović – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mecz z podium w tle. Actina PACT i Izako Boars zakończą 6. tydzień ESL MP

Przed nami drugi i jednocześnie ostatni dwumecz w ramach szóstego tygodnia ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020. Naprzeciwko siebie staną Actina PACT i I...