fot. ESL/Bart Oerbekke

Kwalifikacje dla Virtus.pro i forZe, ale lista uczestników Flashpointa nadal niepełna

Mając w pamięci dobry występ AVEZ Esport podczas zamkniętych kwalifikacji do inauguracyjnego sezonu Flashpointa, liczyliśmy na powtórkę. Niestety, i Ośmiornice, i Jastrzębie z x-kom AGO, od awansu do turnieju z milionem dolarów w puli były bardzo daleko. Sprawy w swoje ręce wzięli za to inni, a po wczorajszych trwających do późnych godzin wieczornych spotkaniach najwięcej powodów do radości mieli przedstawiciele Virtus.pro oraz forZe.

CZYTAJ TEŻ:
QuickScope: Flashpoint za miesiąc, a partnerzy w lesie

Dla VP zgarnięcie przepustek do Flashpointa było jak zdjęcie wypełnionego ciężkimi kamieniami plecaka podczas wędrówki wysokogórskiej. W ostatnim czasie gra jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w regionie CIS zdecydowanie się poprawiła, trudno jednak było mówić o jakiś niebywałych sukcesach. Awans do głównego turnieju pewnie też takowym nie jest, bo i stawka uczestników eliminacji nie rzucała na kolana, niemniej zwycięzców się po prostu nie sądzi. Inna sprawa, że za bardzo nie ma się do czego przyczepić. Dzhami „Jame” Ali i koledzy stracili w czterech meczach tylko jedną mapę, po drodze nie dając szans chociażby AVEZ.

Drugie miejsce przypadło forZe, choć rosyjska piątka nie miała już tak łatwego zadania. Wszystko zaczęło się dla niej bardzo kiepsko, bo na start ekipa z Europy Wschodniej zaliczyła spory falstart, gdy już w pierwszym meczu lepsze okazało się Nexus. Później było jednak tylko lepiej, bo grający z nożem na gardle Dmitriy „facecrack” Alekseyev i partnerzy odprawili z kwitkiem m.in. North czy zrewanżowali się swoim pogromcom z inauguracji turnieju. Awans przypieczętował triumf z Gambit odniesiony po trzech mapach, z których dwie kończyły się dopiero po 30 rundach.

Na ten moment lista uczestników Flashpoint Season 2 prezentuje się następująco: 

c0ntact Gaming Cloud9 Dignitas Team Envy
forZe Gen.G Esports MAD Lions MIBR
Virtus.pro TBA TBA TBA

Mimo zakończenia kwalifikacji na liście uczestników Flashpoint Season 2 zostały jeszcze trzy miejsca. Jak można się spodziewać, te zostaną rozdysponowane przez organizatorów na zasadzie zaproszeń. Mając jednak w pamięci wydarzenia z inauguracyjnej edycji rozgrywek niewykluczone, że promocją do zmagań zostaną nagrodzone formacje z dalszych pozycji w kwalifikacjach. Na takie rozwiązanie czekają pewnie w obozach Gambit oraz sAw. Liga organizowana przez B Site Inc. wystartuje 9 listopada i zapewni uczestnikom łączną pulę w wysokości miliona dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Sprout dycha

dycha i snatchie na podbój Europy. Rusza DH Open Fall 2020

Chociaż Major CS:GO w Rio został tymczasowo odwołany i daty rozegrania kolejnej imprezy o takiej randze nie znamy, to cykl RMR trwa. Kolejną okazją do...