STS
fot. Riot Games/Yicun Liu

Jankos: Gen.G to mocna drużyna, która może z nami wygrać

Kilka dni przerwy od oficjalnych meczów okazało się idealną okazją dla Marcina „Jankosa” Jankowskiego na stworzenie kolejnego materiału na swoim kanale w serwisie Youtube. Leśnik G2 Esports przed ćwierćfinałem z Gen.G Esports opowiedział o emocjach związanych z rywalizacją z koreańską ekipą, skomentował rywala Fnatic i opisał nieco spędzanie wolnego czasu w Szanghaju.

Naturalnie głównym tematem było zbliżające się starcie z Gen.G. W niedzielę piątka graczy z Europy postara się zatrzymać rozpędzony zespół Kima „Clida” Tae-mina, który w grupie C zajął pierwsze miejsce z bilansem pięciu zwycięstw i tylko jednej porażki, która przytrafiła się w starciu z Fnatic. Jankos zdaje sobie sprawę, że awans do półfinału nie przyjdzie łatwo. – Chociaż nasz wynik w grupie nie był satysfakcjonujący, to jestem zadowolony, bo każdego dnia rozwijamy się jako zespół i czuję, że w niedzielę będzie dobrze. Gen.G to mocna drużyna, która może z nami wygrać, tym bardziej że nie pokazaliśmy się do tej pory z dobrej strony. Mamy jeszcze kilka dni na przygotowanie odpowiedniej taktyki i wyborów postaci – powiedział leśnik Samurajów.

Do ćwierćfinałów dostały się po trzy formacje z Korei i Chin, a stawkę uzupełniły właśnie dwa rodzynki ze Starego Kontynentu. Równie trudne zadanie co G2, czeka także Fnatic, które spotka się na Summoner’s Rifcie z Top Esports. Jankowski w swoim materiale wypowiedział się nie tylko o meczu wicemistrzów obu tegorocznych splitów LEC, ale także jutrzejszych chińskich derbach. – Mam nadzieję, że Fnatic wygrywa z Top dla dobra Europy i będzie to rewanż za dotychczasowe zwycięstwa drużyn z LPL. W parze JD Gaming – Suning Gaming trudno wskazać lepszy skład. 

Polski zawodnik wolny czas spędza dość aktywnie, bowiem w ostatnich dniach zwiedził atrakcje w Szanghaju, a także miał okazję spróbować lokalnych potraw. Wszystko naturalnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. – Ze względu na sytuację na świecie nie możemy tak wiele razy opuszczać hotelu, jakbyśmy chcieli. Najważniejsze jest bezpieczeństwo – zakończył reprezentant G2.

Pełny materiał od Jankosa można zobaczyć poniżej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PACT wiceliderem ESL Mistrzostw Polski po dwóch zwycięstwach nad Izako Boars

W szóstym tygodniu ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zobaczyliśmy tylko dwa dwumecze. We wtorek Wisła All in! Games Kraków zdobyła komplet punktów w k...