STS
fot. ESL/Adela Sznajder

LUCAS1, leo_drunky i vsm rozwiążą problemy kadrowe MIBR?

Ostatnimi czasy MIBR zintensyfikował swoje działania na rynku transferowym. Formacja właściwie na już musi znaleźć trzech zawodników, którzy wespół z Vito „kNg” Giuseppe oraz Alencarem „trk” Rossato wsiądą w samolot do Europy i stamtąd będą występować w zaplanowanych turniejach. Brazylijski dziennikarz Roque Marques wskazał nazwiska graczy będących faworytami do doraźnego zajęcia wolnych miejsc.

Przed kilkoma dniami przekazaliśmy, że poważnym kandydatem do otrzymania tymczasowego angażu w MIBR jest Lucas „LUCAS1” Teles, co w swoim artykule potwierdził także Marques. Dwoma pozostałymi zmiennikami na BLAST Premier Fall Series oraz drugi sezon Flashpointa jego zdaniem mają zostać Leonardo „leo_drunky” Oliveira z Sharks Esports oraz Vinicius „vsm” Moreira z DETONA Gaming. Szczególnie ciekawa jest tutaj obecność vsm-a, a zatem gracza obdarzonego wielkimi umiejętnościami indywidualnymi, natomiast ograniczanego przez VAC bana nałożonego na jego poboczne konto w czasach młodzieńczych. Casus Eliasa „Jamppiego” Olkkonena oraz Patryka „paTiTka” Fabrowskiego.

Zespołowi skompletowanemu w takim pośpiechu zdecydowanie przydałby się trener. I okazuje się, że gracze najprawdopodobniej będą mogli liczyć na wsparcie tego typu osoby, ponieważ MIBR prowadzi rozmowy z Raphaelem „cogu” Camargo. 35-latek to żywa legenda organizacji – snajper przez lata, acz bez zachowania ciągłości, reprezentował jej barwy za czasów Counter-Strike’a 1.6 i przyczynił się do zdobycia przez drużynę złotego medalu podczas Electronic Sports World Cup w 2006 roku, co do dzisiaj uchodzi za jedno z największych osiągnięć w dziejach całego brazylijskiego esportu.

Jeszcze raz pozwolimy sobie na dygresję w stosunku do wieści przedstawionych przez Roque Marquesa. Zawodnicy wymienieni przez dziennikarza mają obecnie największe szanse na czasowy transfer, niemniej w kontekście MIBR nic nie jest jeszcze w pełni ustalone. Według naszych źródeł klub zapytał też o dostępność Eduardo „dumau” Wolkmera oraz Rodrigo „RCF-a” Caponero z zaprzyjaźnionego Yeah Gaming, stąd awizowane zestawienie może się jeszcze delikatnie zmienić.

Skład MIBR na najbliższe turnieje może wyglądać następująco: 

  • Vito „kNg” Giuseppe
  • Alencar „trk” Rossato
  • Leonardo „leo_drunky” Oliveira – zmiennik
  • Lucas „LUCAS1” Teles – zmiennik
  • Vinicius „vsm” Moreira – zmiennik
  • Raphael „cogu” Camargo – trener
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Porażki Polaków na koniec fazy grupowej DH Open Fall

Sobotnie zmagania w ramach DreamHack Open Fall 2020 we wszystkich czterech grupach związane były z meczami decydującymi o drugiej lokacie, a co za tym...