fot. ESL/Adela Sznajder

TYLOO wygrywa azjatycką ESL Pro League

Kolejny turniej w ramach azjatyckiej dywizji – kolejne zwycięstwo TYLOO. Chińska formacja dziś dołożyła do swojego dorobku następny sukces i po triumfie na DreamHack Open Summer 2020 i ESL One Cologne 2020: Online dołożyła także triumf podczas ESL Pro League Season 12.

Haowen „somebody” Xu i jego koledzy jako jedyni przeszli przez rozgrywki suchą stopą, chociaż nie obyło się bez straty map. Pierwszą już na inaugurację urwali im Tajowie z Beyond Esports, którzy zresztą nie byli wcale tak daleko od niespodziewanej wygranej 2:0. Finalnie jednak to TYLOO wypracowało korzystny dla siebie wynik 2:1. W kolejnych dniach skład z Państwa Środka dwukrotnie mierzył się natomiast z ViCi Gaming – najpierw w finale drabinki wygranych, a potem także w decydującym meczu całego turnieju. I w obu wypadkach górą znowu była ekipa somebody’ego, chociaż znowu nie były to do końca zwycięstwa przekonujące, niemniej koniec końców nie ma to znaczenia.

Końcowa klasyfikacja oraz podział nagród azjatyckiej ESL Pro League prezentuje się następująco:

1. TYLOO 12 500 $ 220 pkt
2. ViCi Gaming 6 500 $ 100 pkt
3. Beyond Esports 4 000 $ 40 pkt
4. Invictus Gaming 2 000 $
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Broxah, Team Liquid, Worlds 2020

Broxah: Odbyliśmy poważną rozmowę w drużynie i zmieniliśmy nasze podejście

Dziś G2 Esports miało szansę zakończyć pierwszą rundę fazy grupowej z perfekcyjnym bilansem. Ku zaskoczeniu wszystkich jednak to Team Liquid okazał si...