fot. ESL/Helena Kristiansson

Na`Vi uniknęło blamażu. Faza grupowa we wschodnioeuropejskim IEM NY za nami

Intel Extreme Masters New York 2020: Online w Europie i Ameryce Północnej dobiegły końca już jakiś czas temu. Nadal o zwycięstwo walczą jednak ekipy z regionu CIS, a konkretniej mówiąc, walczy ich sześć. Mowa tutaj o szóstce, która przetrwała zakończoną dziś fazę grupową.

Niewiele brakowało, a już na tak wczesnym etapie z marzeniami o triumfie w trzeciej turze zawodów RMR pożegnałoby się Natus Vincere. Drużyna uważana za absolutnego faworyta zdążyła bowiem ponieść dwie porażki, przez co jej szanse na wywalczenie upragnionego awansu do play-offów znacznie zmalały. O wszystkim przesądził dopiero ostatni mecz, w którym Na`Vi pokonało Espadę 2:0. Co ciekawe, gdyby końcowy wynik wyniósł 2:1, Oleksandr „s1mple” Kostyliev i jego koledzy odpadliby z gry. A tak piąty zespół świata osiągnął swój cel i wraz z forZe oraz Virtus.pro zajął w grupie A premiowane miejsca.

Mniej niespodzianek było w zbiorze B. Tam głównym kandydatem do pierwszego miejsca wydawał się Team Spirit i ten nie zawiódł oczekiwań, wygrywając wszystkie spotkania. W efekcie smakiem musieli obejść się reprezentanci Gambit Esports, którzy ostatecznie zajęli drugą lokatę i fazę pucharową zaczną już od ćwierćfinału. Podobny los spotkał Nemigę Gaming, której awans też już od pewnego czasu nie był zagrożony. A wszystko dlatego, że słabo wypadły uważane po cichu za potencjalne czarne konie Winstrike Team i HellRaisers. Drużyny te tylko raz opuszczały serwer z kompletem punktów, a to było zdecydowanie za mało.

Końcowy układ tabel obu grup prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Virtus.pro 5 5 0 1. Team Spirit 5 5 0
2. forZe 5 3 2 2. Gambit Esports 5 4 1
3. Natus Vincere 5 3 2 3. Nemiga Gaming 5 3 2
4. Espada 5 3 2 4. Ethereal 5 1 4
5. K23 5 1 4 5. Winstrike Team 5 1 4
6. Cyber Legacy 5 0 5 6. HellRaisers 5 1 4

Jutro na graczy czeka przerwa, ale już w piątek emocje zaczną się na nowo za sprawą play-offów. Te zainaugurują ćwierćfinały, w których o prawo gry w półfinale powalczą ekipy z miejsc drugiego oraz trzeciego. Dzień później do gry przystąpią zwycięzcy grup, czyli niepokonane jak dotychczas Virtus.pro oraz Team Spirit. Wszystko zakończy natomiast zaplanowany na 25 października wielki finał, którego zwycięzca zgarnie nie tylko 20 tysięcy dolarów, ale i 2,5 tysiąca rankingowych punktów RMR.

Harmonogram fazy pucharowej wygląda następująco:

23 października
14:00 Gambit Esports vs Natus Vincere BO3
17:30 forZe vs Nemiga Gaming BO3
24 października
14:00 Virtus.pro vs Gambit/Na`Vi BO3
17:30 Team Spirit vs forZe/Nemiga BO3
17:30 mecz o 5. miejsce BO3
25 października
13:00 mecz o 3. miejsce BO3
13:00 wielki finał BO5

Przypomnijmy, że Intel Extreme Masters New York 2020: Online to trzeci przygotowany z myślą o Europie Wschodniej turniej RMR. W jego ramach drużyny zdobywać będą rankingowe punkty, które na koniec przesądzą o tym, kto wystąpi na następnym Majorze CS:GO.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejna Drużyna Tygodnia zaprezentowana. Wśród wyróżnionych piłkarz Ekstraklasy

W każdą środę twórcy FIFA 21 ujawniają nową Drużynę Tygodnia (TOTW). Najnowsza z nich została zdominowana przez graczy z Ligue 1. Francuska liga może...