STS
fot. Riot Games

Kierunek Ameryka za milion dolarów rocznie? Alphari łączony z Liquid

Mierny sezon w League of Legends European Championship w wykonaniu Origen (dzisiaj znane już jako Astralis) niewątpliwie sugerował, że w składzie organizacji nastąpią zmiany. Niezakwalifikowanie się nawet do play-offów ligi jest w końcu rezultatem, który satysfakcjonowałby mało którą drużynę, a na pewno nie taką, która posiada w swoich szeregach gwiazdy pokroju Barneya „Alphariego” Morrisa. Toplaner przez wielu ekspertów był uznawany za najlepszego gracza formacji, a sam Brytyjczyk został przecież wybrany do All-Pro Teamu minionego lata. Nie trzeba więc być żadnym znawcą sceny, żeby dojść do wniosku, że inne ekipy będą starały się pozyskać Alphariego na 2021 rok.

CZYTAJ TEŻ:
Koniec pewnej epoki. Bjergsen żegna się z karierą profesjonalnego gracza

Według ESPN gracz znalazł już nowy dom. Ku zaskoczeniu wielu, ma nim być zespół zza wielkiej wody, a konkretniej Team Liquid. Amerykańska formacja od lat występuje w League of Legends Championship Series, które nie osiąga tak dobrych rezultatów na międzynarodowych turniejach jak ekipy ze Starego Kontynentu. Niemniej, co roku drużyny z LCS przyciągają Europejczyków dzięki lukratywnym kontraktom. Sam Alphari miałby zarabiać jako zawodnik Koni ponad milion dolarów rocznie.

Źródła Jacoba Wolfa, dziennikarza, który donosi o danym transferze, rzadko kiedy mijają się z prawdą. Na oficjalne informacje i ewentualne potwierdzenie będziemy musieli poczekać jednak co najmniej do 16 listopada, wszak wtedy otwiera się globalnie okienko transferowe w LoL-u.

Według samego dziennikarza Alpharim były także zainteresowane dwie formacje z Europy, a konkretniej Rogue i Fnatic. Potencjalna chęć podpisania Brytyjczyka przez tę drugą organizację nie dziwi, wszak pomarańczowo-czarni ponownie doszli zaledwie do ćwierćfinałów Worlds. Na lokalnym podwórku również nie udało im się sięgnąć po trofeum. Sprawa wygląda odrobinę inaczej w przypadku Łotrzyków, wszak oni posiadają skład złożony w większości z młodych graczy. Wiele osób zapewne zaryzykowałoby tezę, że dalsze granie w tym samym składzie rozwinęłoby zespół. Jeżeliby wierzyć plotkom, Rogue planuje przed kolejnym sezonem małą przebudowę, a zastąpienie Finna „Finna” Wieståla z pewnością byłoby ulepszeniem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Wisła All in! Games Kraków SZPERO ESL Mistrzostwa Polski ESL MP

Wisła vs Illuminar! Hit ESL Mistrzostw Polski na początku nowego tygodnia

Co prawda ósma kolejka ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 wystartowała już w miniony czwartek, ale to właśnie dziś czeka nas prawdziwy hit. O godzinie...