Listopad co roku kojarzony jest z rozpoczęciem okienka transferowego na scenie profesjonalnego League of Legends. I choć to w tym roku otworzy się oficjalnie 16 listopada, to pierwsze pogłoski już teraz pojawiają się w mediach. Chociaż pogłoski to raczej mało powiedziane, wszak cały Twitter dosłownie wrze od coraz to nowszych plotek. Doniesienia dotyczą także amerykańskiej sceny, która, ze względu na niepowodzenie na Worlds 2020, ponownie zostanie pochłonięta przez karuzelę transferową. Jednym z bardziej rzetelnych źródeł dotyczącym League of Legends Championship Series jest Travis Gafford, który zebrał większość ciekawszych przecieków w jedno wideo.

CZYTAJ TEŻ:
Kierunek Ameryka za milion dolarów rocznie? Alphari łączony z Liquid

Według niego spore zmiany szykują się w TSM. Po nieudanym występie na Mistrzostwach Świata w LoL-a organizacja zdążyła już dokonać jednej rotacji w szeregach. Dokładniej mówiąc, Søren "Bjergsen" Bjerg zawiesił myszkę na kołku i od przyszłego roku będzie głównym trenerem zespołu. Nadal nie wiadomo, kto wypełni po nim lukę, natomiast według Gafforda, TSM zamierza zrezygnować także z Sergena "Broken Blade'a" Çelika i Vincenta "Biofrosta" Wanga. Nowym toplanerem może Eric "Licorice" Ritchie, którym zainteresowane jest także Golden Guardians.

Skoro już mowa o byłym członku C9, to organizacja ta może mieć także nowego midlanera. Według źródeł dziennikarza, Yasin "Nisqy" Dinçer ma nie być pewny miejsca w podstawowej piątce. Nie wiadomo jednak na chwilę obecną czy oznacza to kompletnie nowego gracza na środkowej alejce, czy po prostu drugą osobę, która regularnie będzie zamieniać się z Nisqym. Gafford zdradził również, że inny były gracz Chmurek ma powrócić do profesjonalnej gry. Mowa tutaj o Zacharym "Sneakym" Scuderim, który ponoć ma ponownie zawitać do LCS jako strzelec Dignitas.

Co więcej, Gafford zdradził także parę szczegółów na temat dalszych zmian w Teamie Liquid. Według niego TL ma nie tylko zaopatrzyć się w nowego toplanera, o czym napisał także ESPN, ale również w leśnika. Na celowniku czterokrotnych mistrzów ligi znalazł się ponoć dżungler FlyQuest, Lucas "Santorin" Tao Kilmer.