fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Po trzech tygodniach Heroic wraca na fotel lidera rankingu HLTV

Trzecia tura turniejów RMR dobiegła końca zaledwie wczoraj, nie mogło więc być lepszego momentu, by opublikować nowe notowanie rankingu HLTV. Jak łatwo się domyślić, sporo się pozmieniało – zmienił się także lider, którym po trzech tygodniach przerwy ponownie jest Heroic.

Duńska piątka zatriumfowała podczas DreamHack Open Fall 2020, dzięki czemu powróciła na szczyt zestawienia. Obecnie jej plecy oglądają zarówno Astralis, jak i Team Vitality, czyli dwie formacje, które Casper „cadiaN” Møller i spółka ograli podczas wspomnianej imprezy. Jednakże przy Vitality warto na chwilę się zatrzymać, bo mimo porażki w finale Francuzi i tak poprawili swoją pozycję i kosztem FURII Esports wskoczyli na najniższy stopień podium. Skromne awanse zanotowały również BIG i FaZe Clan, w dół powędrowały natomiast Evil Geniuses oraz OG. Nie można też nie wspomnieć o Ninjas in Pyjamas, którzy awansowali aż o pięć pozycji, dzięki czemu ponownie znaleźli się w czołowej dziesiątce.

CZYTAJ TEŻ:
Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl

Najwyżej notowanym zespołem z Polski jest na ten moment x-kom AGO. Popularne Jastrzębie tym samym wyprzedziły Wisłę All in! Games Kraków, nadal jednak tracą do trzydziestego miejsca aż 28 punktów. Lepiej niż przed tygodniem wypadła zresztą większość rodzimych ekip – po szczeblach rankingu wspięły się AVEZ Esport, Izako Boars, Actina PACT, PGE Turów Zgorzelec i Team Gaminate. Z kolei wspomniana Wisła, a także Illuminar Gaming, pozostały na tych samych szczeblach, na których były już przed tygodniem. Powodów do zadowolenia nie mają za to fani HONORIS i Pompa Teamu, gdyż ich ulubieńcy stracili sporo pozycji – w przypadku Pompy mowa tutaj o spadku o trzynaście lokat.

Pierwsza dziesiątka ostatniego notowania oraz pozycje polskich składów wyglądają następująco:

Miejsce Drużyna Punkty Zmiana
1. Heroic 956 +1
2. Astralis 800 -1
3. Team Vitality 773 +1
4. FURIA Esports 651 -1
5. Natus Vincere 611
6. BIG 588 +1
7. Evil Geniuses 513 -1
8. FaZe Clan 486 +1
9. OG 463 -1
10. Ninjas in Pyjamas 407 +5
      –––
39. x-kom AGO 51 +3
40. Wisła All in! 49
46. AVEZ Esport 36 +13
52. Izako Boars 30 +10
58. Illuminar Gaming 26
75. Actina PACT 18 +8
176. PGE Turów Zgorzelec 4 +5
187. HONORIS 3 -8
193. Team Gaminate 3 +2
213. Pompa Team 1 -13

Pełną wersję aktualnego rankingu można zobaczyć tutaj. Kolejne notowanie już 2 listopada.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trio z dawnego Illuminar znowu razem!

Na początku lipca ubiegłego roku Illuminar Gaming wykorzystało nadarzającą się okazję i sprowadziło w swoje szeregi dotychczas reprezentujący x-kom te...