STS
fot. ESL/Adam Łakomy

x-kom AGO i Illuminar z kompletem punktów w dzisiejszych meczach ESL Mistrzostw Polski

Dobiegły końca pierwsze dzisiejsze dwumecze w ramach ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Niespodzianek nie było – po zwycięstwa sięgnęły zarówno x-kom AGO, jak i Illuminar Gaming, odprawiając z kwitkiem odpowiednio PGE Turów oraz PLMIX. Nie były to jednak tak jednostronne potyczki, jakich mogliśmy się spodziewać, ale koniec końców najważniejsze jest, że to i AGO, i iHG powiększyły swój stan punktów w klasyfikacji o kolejnych sześć punktów.

Mimo że pistoletówkę wygrały Jastrzębie, to w mgnieniu oka palmę pierwszeństwa przejęło PGE Turów, które po serii ośmiu wygranych zapewniło sobie zwycięstwo w tej połowie. Do jej końca jednak lepiej radziło sobie już x-kom AGO, które w momencie zamiany stron traciło do rywali już tylko trzy oczka. I choć początek drugiej części spotkania zwiastował lustrzane odbicie pierwszej połówki, to tym razem AGO szybciej wzięło się do roboty. W 26. rundzie ekipa Damiana „Furlana” Kisłowskiego doprowadziła do wyrównania, a następnie po trzech szybkich rundach postawiła kropkę nad i na Mirage’u.

Spotkanie na Duście2 lepiej rozpoczęło x-kom AGO, ale PGE Turów odrobiło straty i wysunęło się na jednopunktowe prowadzenie. Nie cieszyło się jednak z niego długo, bo od szóstej rundy aż do samego końca pierwszej połowy rządziły już Jastrzębie. Dziesięć wygranych z rzędu oznaczało, że zespół Tomasza „tomiko” Urody czeka niezmiernie ciężka przeprawa w walce o choć punkt w tym dwumeczu. I choć PGE Turów robił co mógł, aby dokonać sensacyjnego powrotu, to w 25. rundzie jego szanse legły w gruzach. x-kom AGO wygrało pojedynek na Duście2 i dopisało do swojego dorobku kolejne trzy punkty.


Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


Początkowa wymiana ognia pomiędzy Illuminar i PLMIXEM mogła sugerować, że czeka nas bardzo wyrównany pojedynek na Vertigo, ale nic bardziej mylnego. Od siódmej rundy oglądaliśmy już jednostronne widowisko, a iHG powiększało swoje prowadzenie w zawrotnym tempie. Do samego końca pierwszej połowy Piotr „morelz” Taterka i kompani nie byli w stanie zapunktować już ani razu i musieli liczyć na poprawę sytuacji po przejściu do ataku. I choć ta z początku miała miejsce, bo udało się zmniejszyć straty tylko do czterech oczek, to przy szóstej próbie Illuminar wreszcie przełamało impas. Po raz kolejny obie drużyny punktowały naprzemiennie, ale decydujący cios wyprowadziło iHG, ustalając wynik meczu na Vertigo na 16:10.

Ci, którzy liczyli na podobne rozstrzygnięcie na Duście2, musieli się srogo zawieść. Na tej mapie to PLMIX rządził już od pierwszych minut i tylko sporadycznie pozwalał rywalom na zdobycie punktu. W efekcie przed zamianą stron na tablicy widniał wynik 11:4 na korzyść PLMIXU, ale porażka tej formacji w pistoletówce dała jeszcze nadzieję graczom i fanom Illuminar. Nadzieja ta wcale nie gasła wraz z upływem czasu, w przeciwieństwie do różnicy punktowej między obiema ekipami – PLMIX był bezradny wobec natarć Illuminar i w końcu na tablicy pojawił się remis. Zawodnicy iHG nie stracili pędu i już do samego końca nie pozwolili oponentom na choć jedną wygraną, notując perfekcyjny bilans w drugiej połowie starcia na Duście2 oraz kolejne trzy punkty w tabeli.

Tak prezentują się wyniki pierwszych dzisiejszych dwumeczów ESL Mistrzostw Polski:

27 października
18:30 Illuminar Gaming 16:10 PLMIX Vertigo
18:30 x-kom AGO 16:13 PGE Turów Zgorzelec Mirage
19:30 PLMIX 11:16 Illuminar Gaming Dust2
19:30 PGE Turów Zgorzelec 9:16 x-kom AGO Dust2

To jeszcze nie koniec emocji na dziś, bo za chwilę do walki staną AVEZ Esport oraz ACTINA PACT znajdujące się obecnie na kolejno ósmej i czwartej lokacie w klasyfikacji. Pojedynek ten będziecie mogli obejrzeć na kanałach ESL Polska na Twitchu oraz YouTube. Po więcej informacji dotyczących ESL Mistrzostw Polski zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

zehN zastępcą Aeriala w ENCE?

Kilka dni temu ze składu ENCE ustąpił Jani "Aerial" Jussila – Fina do takiego kroku skłoniła chęć większego skupienia się na własnym zdrowiu oraz samo...