STS
fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

Cztery punkty dla AVEZ. Ośmiornice z remisem i wygraną z Actiną PACT w ESL MP

Po dzisiejszych zwycięstwach Illuminar Gaming i x-kom AGO wcześniejszy wicelider tabeli ESL Mistrzostw Polski, Actina PACT, spadł aż na czwartą lokatę. Szybko nadarzyła się okazja do powrotu na poprzednią pozycję, bo w ostatnim dzisiejszym dwumeczu ekipa Dawida „lunAtica” Cieślaka podjęła AVEZ Esport. Jednak mieć okazję i ją wykorzystać, to dwie różne sprawy – zamiast kompletu punktów PACT musi zadowolić się tylko jednym oczkiem. Ośmiornice bowiem choć dały sobie wyrwać zwycięstwo z rąk na Trainie, to na Vertigo to one dokonały powrotu, ale na wagę aż trzech punktów do tabeli ESL MP.

AVEZ Esport 15 : 15 Actina PACT

(8.  kolejka ESL Mistrzostw Polski)
15 4 Train 11 15
11 4

Po raz kolejny dziś oglądaliśmy wyrównany początek, który z czasem przeobraził się w kompletną dominację faworytów. Z wyniku 3:3 Actina PACT z biegiem czasu doprowadził do wyniku 10:3 na swoją korzyść, a następnie po jednej oddanej rundzie ustalił wynik na 11:4 w pierwszej połowie. AVEZ nie zamierzało jednak złożyć broni i po wygranej pistoletówce wzięło się za odrabianie strat. I szło to Ośmiornicom bardzo dobrze, bo już w 24. rundzie doprowadziły one do remisu. Na tym Kuba „Markoś” Markowski i koledzy nie poprzestali i szybko wywalczyły punkt mapowy, ale gdy wydawało się, że ich zwycięstwo jest tylko kwestią czasu, rywale podnieśli się z kolan i po emocjonującej końcówce doprowadzili do remisu.

Actina PACT 11 : 16 AVEZ Esport

(8.  kolejka ESL Mistrzostw Polski)
11 8 Vertigo 7 16
3 9

Wszyscy ci, którzy liczyli na prawdziwie wyrównane widowisko w pierwszej połowie, doczekali się w ostatniej dzisiejszej mapie. Mimo udanego startu w wykonaniu ACTINA PACT, podopieczni Vincenta „VinSa” Jozefiaka wciąż czuli na plecach oddech rywali i w dwunastej rundzie oglądaliśmy remis. Ostatni cios w pierwszej połowie wyprowadziło PACT, dzięki czemu przed zamianą stron zespół ten prowadził jednym punktem. Na tym jednak nie poprzestał i po przejściu do ofensywy zaczął odbiegać rywalom z wynikiem. Bardzo długo ten sprint jednak nie trwał, bo AVEZ w samą porę przełamało niemoc i po serii ośmiu wygranych doprowadziło do rezultatu 15:11, a następnie już przy pierwszej okazji dokończyło dzieła zniszczenia i dopisało do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

Po więcej informacji dotyczących tej edycji ESL MP zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

x-kom AGO i Illuminar z kompletem punktów w dzisiejszych meczach ESL Mistrzostw Polski

Dobiegły końca pierwsze dzisiejsze dwumecze w ramach ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Niespodzianek nie było – po zwycięstwa sięgnęły zarówno x-kom AGO,...