STS
fot. ESL/Jak Howard

To nie koniec pożegnań w FaZe. YNk nie jest już trenerem zespołu!

Dziś fani FaZe Clanu otrzymali potężny cios w postaci transferu Nikoli „NiKo” Kovača do G2 Esports. Na tym jednak nie koniec środowych pożegnań, niespodziewanie bowiem szeregi zespołu opuścił także jego dotychczasowy trener, Janko „YNk” Paunović.

Od pewnego czasu zespół boryka się ze stale powtarzającymi się problemami zarówno w grze, jak i poza nią. Starałem się ze wszystkich sił im zaradzić, ale niestety bezskutecznie. Dlatego też czuję, że najlepszym wyjściem zarówno dla mnie, jak i dla zespołu będzie rozstanie – przyznał Serb w opublikowanym przez siebie oświadczeniu. – Biorąc pod uwagę, że NiKo trafił do G2, gracze i organizacja zyskali możliwość, by znaleźć nowego trenera oraz prowadzącego, którzy będą w stanie poprowadzić zespół naprzód. Chciałbym podziękować FaZe za otrzymaną szansę, a także wyrazić wdzięczność w stosunku do wszystkich pracowników, graczy, z którymi współpracowałem, a także kibiców, którzy bezustannie nas wspierali. Nadal pałam miłością do tej gry oraz zawodu trenera, ale zamierzam wziąć sobie przerwę do końca roku, a potem zobaczyć, co przyniesie 2021 – zakończył.

CZYTAJ TEŻ:
Kuzyni Kovač w jednej drużynie. NiKo dołącza do G2 Esports!

Paunović przez wiele lat pełnił rolę analityka na najważniejszych imprezach na scenie CS:GO. Niespodziewanie jednak w sierpniu 2018 roku porzucił mikrofon i rozpoczął pracę szkoleniową, obejmując wówczas stery w MIBR-ze. Cztery miesiące później trafił natomiast do FaZe Clanu, przejmując obowiązki włączonego do struktur organizacji Roberta „RobbaNa” Dahlströma. Po wodzą 28-latka ekipa wygrała jednak zaledwie cztery lanowe imprezy w niespełna dwa lata – były to ZOTAC Cup Masters 2018, ELEAGUE CS:GO Invitational 2019, BLAST Pro Series Miami 2019 oraz BLAST Pro Series Copenhagen 2019. Ponadto wyraźnie zawiodła ona podczas obu ubiegłorocznych Majorów i o ile w Katowicach wywalczyła przynajmniej status legendy, tak w Berlinie zajęła odległe miejsca 12-14. Z kolei w prowadzonym obecnie rankingu RMR byli już podopieczni YNk znajdowali się na dopiero 10. lokacie.

W tej sytuacji skład FaZe Clanu prezentuje się następująco:

  • Håvard „rain” Nygaard
  • Marcelo „coldzera” David
  • Helvijs „broky” Saukants
  • Markus „Kjaerbye” Kjærbye
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kuzyni Kovač w jednej drużynie. NiKo dołącza do G2 Esports!

Stało się! Po blisko czterech latach Nikola "NiKo" Kovač zakończył swoją przygodę z FaZe Clanem. Nie jest to oczywiście żadne zaskoczenie, bo o transf...