fot. Riot Games

Crownshot, ZaZee i Trick na wylocie z SK Gaming? Ich miejsce mają zająć debiutanci

Z zagranicy docierają do nas kolejne plotki transferowe dotyczące drużyn z League of Legends European Championship! Tym razem skupiają się one wokół SK Gaming, które ma wymienić aż trzech zawodników z obecnego składu na LEC-owych debiutantów.

Mowa tu o Jušu „Crownshocie” Marušiciu, Kimie „Tricku” Gang-yunie i Dirku „ZaZee” Mallnerze, którzy według Pablo Suáreza z portalu Esportmaniacos pożegnają się z SK. Niemiecka formacja jakiś czas temu dała do zrozumienia, że nadchodząca przebudowa zespołu będzie skupiona wokół Janika „Jenaxa” Bartelsa, a najnowsze doniesienia zdają się to potwierdzać. Nie da się jednak ukryć, że pozbycie się z drużyny jej największej gwiazdy z zeszłego sezonu, Crownshota, i drugiego najlepszego rookie letniego splitu, ZaZee’ego, jest dość kontrowersyjne. Choć SK nie zdominowało reszty LEC-owej stawki, to było bardzo solidną ekipą środka tabeli, o dość mocnych fundamentach i przyjemnym do oglądania stylu.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Zastępcami wyżej wymienionej trójki mają być dość nieoczywiści zawodnicy. Nowym dżunglerem formacji ma zostać Kristian „TynX” Østergaard Hansen, do tej pory występujący we francuskim LDLC OL. Polskim kibicom jest on doskonale znany, bowiem to głównie dzięki jego świetnym występom podczas wiosennej edycji European Masters K1ck Neosurf przegrało w wielkim finale. Według plotek na środkowej alei zamiast ZaZee’ego zagra pochodzący z Turcji Ersin „Blue” Gören, który dotychczas reprezentował 1907 Fenerbahçe. Z kolei za Crownshota do drużyny ma wskoczyć Jean „Jezu” Massol, dwudziestoletni Francuz, który w ostatnich miesiącach przywdziewał barwy Misfits Premier trenowanego przez Adriana „hatchy’ego” Widerę.

O tym, czy rewelacje Esportmaniacos są prawidłowe, prędko się nie przekonamy. Okres offsezonowy dopiero się rozpoczyna, a karuzela transferowa jeszcze nie weszła na najwyższe obroty. Jeżeli jednak doniesienia Suáreza są prawdziwe, to wiele ekip z pewnością chętnie skorzysta z usług Crownshota. Część kibiców spekuluje, że mógłby on dołączyć do G2 Esports, w którego kontekście pojawiają się informacje dotyczące Luki „Perkza” Perkovicia i jego rzekomej chęci odejścia. Wszystko zweryfikuje jednak czas.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przed nami drugie kwalifikacje największego turnieju 1v1 w Polsce – Monte Snack #BRB Cup 1v1 League of Legends

Po kilku tygodniach przerwy wracają rozgrywki związane z Ligą Legend! Startują drugie zapisy do Monte Snack #BRB Cup 1v1 League of Legends. Monte Sna...