fot. ESL/Adam Łakomy

Illuminar oddala się od IEM-a, PACT żegna się z betway Nine to Five

Im bliżej weekendu, tym teoretycznie bardziej optymistyczne nastroje powinny nam towarzyszyć, jednak nie tym razem. Piątek, piąteczek, piątunio nie był zbyt łaskawy dla dwóch polskich formacji, które były testowane przez zespoły z zagranicy. Dwa mecze, dwie porażki, w tym jedna eliminująca z turnieju. Bywało lepiej.

Około godziny 15 do boju ruszyli reprezentanci Actiny PACT walczący o pozostanie w betway Nine to Five 5. W decydującym meczu pierwszej fazy turnieju nasi rodacy podejmowali duńskie x6tence. Zwycięzca zgarniał awans do play-offów, przegrany zostawał z niczym. Niestety, to PACT wyszedł z tego pojedynku z pustymi rękoma, choć o końcowym wyniku zadecydowały detale. Dawid „lunAtic” Cieślak i koledzy dobrze bronili na Overpassie, zdobywając dziesięć punktów, natomiast w ataku tylko trzy razy skruszyli defensywę rywala. Na Duście2 wyglądało to inaczej – po słabej grze po stronie antyterrorystów nadwiślańska piątka próbowała zrehabilitować się w ataku, ale nie doprowadziła comebacku do końca.

Później kampanię w ramach zamkniętych kwalifikacji do Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 rozpoczynało Illuminar Gaming. Niezależnie od wyniku premierowego meczu podopiecznych Adriana „IMD” Piepera rodzimi kibice mieliby jakiś powód do radości, bo ich przeciwnikiem było polsko-niemieckie Sprout. Gracze Illuminar z całą pewnością nie byli faworytem w starciu z ćwierćfinalistami ESL One Cologne, aczkolwiek nie weszli na serwer przestraszeni. Na Mirage’u wcale nie odstawali od ekipy Pawła „dychy” Dychy oraz Michała „snatchiego” Rudzkiego i losy mapy rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Dust2 to już trochę odmienna historia. Sprout dominowało od samego startu i szybko dojechało do mety, wygrywając do siedmiu.

Wyniki piątkowych spotkań Polaków: 

30 października
15:00 Actina PACT 0:2 x6tence Overpass 13:16
Dust2 12:16
18:00 Illuminar Gaming 0:2 Sprout Mirage 13:16
Dust2 7:16
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejne składy CS:GO i VALORANTA z awansem w POLISH ESPORT CUP

Kolejny dzień drugiej tury POLISH ESPORT CUP za nami. Co prawda kierowcy Assetto Crosa odpoczywali, ale nie oznacza to, że było nudno. Wręcz przeciwni...