STS
fot. Riot Games

Cloud9 już w komplecie. Fudge wskakuje do głównego składu

Październikowa fala zmian w Cloud9 doprowadziła do tego, że drużyna występująca w League Championship Series musiała rozpocząć poszukiwania nowego gracza górnej alei. Dziś braki kadrowe na topie zostały uzupełnione.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


19 października jedna z najpopularniejszych amerykańskich organizacji ogłosiła odejście Erica „Licorice’a” Ritchiego oraz Junga „RapidStara” Min-sunga, a także awans Kima „Reignovera” Yeu-jina na głównego trenera zespołu. W przypadku Licorice’a kibice mogli czuć niemałe zdziwienie, ponieważ miesiąc wcześniej włodarze ogłosili, że pięciu członków dywizji LoL-a występować będzie w kolejnym sezonie LCS. Ostatecznie jednak Kanadyjczyk otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu pracodawcy, natomiast C9 zaczęło rozglądać się za graczem, który zajmie wolne miejsce w górnej części mapy.

Wybór padł na zawodnika będącego reprezentantem drugiego składu Cloud9 – Ibrahima „Fudge’a” Allamiego. Młody toplaner miał ogromny wpływ na dominację amatorskiegj ekipy w rozgrywkach LCS Academy w 2020 roku. Australijczyk z kolegami triumfował zarówno we wiosennym, jak i letnim splicie zaplecza prestiżowej ligi. Teraz 18-latek stanie przed bardziej wymagającym zadaniem, bowiem na swojej drodze spotka najlepszych rywali w swoim regionie. – Od momentu dołączenia do nas Fudge pokazywał, że ma ogromny potencjał. Wykazuje się nie tylko niesamowitymi umiejętnościami mechanicznymi, ale doskonale pasuje do naszej kultury gry. Tej wiosny nasi kibice sami przekonają się, na co stać naszego nowego toplanera – powiedział Jack Etienne, CEO Cloud9.

Aktualny skład Cloud9:

Ibrahim „Fudge” Allamie
Robert „Blaber” Huang
Yasin „Nisqy” Dinçer
Jesper „Zven” Svenningsen
Philippe „Vulcan” Laflamme
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Illuminar oddala się od IEM-a, PACT żegna się z betway Nine to Five

Im bliżej weekendu, tym teoretycznie bardziej optymistyczne nastroje powinny nam towarzyszyć, jednak nie tym razem. Piątek, piąteczek, piątunio nie by...