Po spektakularnym triumfie na European Masters stało się niemal pewne, że AGO ROGUE czekają spore zmiany. Ale przecież o to chodziło – by przez występy w Ultralidze i na scenie europejskiej wypromować zawodników i pomóc im przedostać się na salony League of Legends. I tak oto całkiem niedawno pisaliśmy o potencjalnych przenosinach Nikolaya „Zanzaraha” Akatova do Astralis. Teraz jednak nieoficjalne doniesienia Jacoba Wolfa z ESPN są jeszcze pozytywniejsze dla fanów znad Wisły, wszak chodzi o naszego rodaka, Adriana "Trymbiego" Trybusa, który od najbliższego splitu miałby trafić do głównej drużyny Rogue.

CZYTAJ TEŻ:
Z AGO ROGUE do LEC? Zanzarah przymierzany do Astralis

Niestety, jest też druga strona medalu. Obecnie na pozycji supporta w składzie ekipy z League of Legends European Championship Oskar "Vander" Bogdan, który według źródeł amerykańskiego dziennikarza miały stracić swoje miejsce w drużynie. Kontrakt 26-latka obowiązuje jednak do końca 2021 roku, dlatego organizacja jest skłonna rozważyć oferty wykupu Polaka. Na tym zresztą nie kończą się przemeblowania uczestnika Worlds 2020. Według Wolfa dużo wskazuje na to, że do zmiany dojdzie także na topie. Jeżeli pogłoski okażą się prawdą, to w kolejnym sezonie koszulkę Rogue przywdzieje Andrei "Odoamne" Pascu. Oznaczałoby to odsunięcie od podstawowego składu Finna "Finna" Wieståla, który mimo świetnego roku dla całej formacji, sam nie zbierał najlepszych opinii. Wcześniej w kuluarach mówiło się o rozmowach Rogue z Barneyem "Alpharim" Morrisem, ale ten najprawdopodobniej już wkrótce podpisze kontrakt z Teamem Liquid.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do Trymbiego. Jeśli ten zostanie przesunięty do LEC, będzie to jego pierwsza przygoda w najważniejszych rozgrywkach LoL-a w Europie. Ostatnie kilkanaście miesięcy polski support spędził w różnorakich akademiach, ciągle jedynie ocierając się o angaż w głównych drużynach. Trybus reprezentował między innymi barwy G2 Heretics, a później SK Gaming Prime, skąd w czerwcu trafił do AGO ROGUE. To właśnie pod banderą ekipy występującej w Ultralidze święcił swoje największe sukcesy, zajmując drugie miejsce w krajowych rozgrywkach oraz sięgając po wspomniane już mistrzostwo EU Masters. Być może ostatnią na dłuższy czas okazją, by zobaczyć utalentowanego gracza na polskim podwórku, będzie Trinity Force Puchar Polski, który wystartuje już jutro.

Jeśli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład Rogue będzie prezentował się następująco:

Andrei "Odoamne" Pascu
Kacper "Inspired" Słoma
Emil "Larssen" Larsson
Steven "Hans sama" Liv
Adrian "Trymbi" Trybus