Mimo że Intel Extreme Masters Beijing-Haidian startuje już dosłownie za chwilę, to jeszcze do niedawna nie było wiadomo, w jakim konkretnie składzie ENCE przystąpi do gry. W końcu jednak poznaliśmy nazwisko zawodnika, który wspomoże fińską formację.

Okazał się nim Joonas "⁠doto⁠" Forss. 24-letni Fin w przeszłości związany był m.in. z Conquer Gaming oraz KOVA Esports, od września 2019 roku reprezentuje natomiast barwy HAVU Gaming. Z zespołem tym wziął udział w pierwszym sezonie Flashpointa, który jego drużyna niespodziewanie zakończyła na najniższym stopniu podium, ogrywając po drodze Gen.G Esports i Cloud9. I chociaż ostatnie tygodnie już tak udane dla HAVU nie były, to doto pod względem indywidualnym wypadał raczej zadowalająco i był wyróżniającą się postacią wygranych przez jego ekipę spotkań z wyżej notowanymi w światowym rankingu GODSENT czy też x-komem AGO.

CZYTAJ TEŻ:
Problemy ENCE. Aerial z powodów zdrowotnych ustępuje ze składu

W składzie ENCE Forss zajmie miejsce Janiego "⁠Aeriala⁠" Jussili, który pod koniec października ogłosił niespodziewanie, że ustępuje z zespołu. – Od pewnego czasu odczuwam problemy z moim samopoczuciem, które ostatecznie utrudniały mi rywalizację na tym poziomie – mówił wówczas 27-letni gracz. W pewnym momencie na jego zastępcę typowano Jessego "⁠zehN⁠a" Linjalę z GODSENT, niemniej transfer ten wydawał się być trudny do przeprowadzenia z powodu toczących się według plotek negocjacji z FunPlux Phoenix, które ostrzy sobie zęby na podopiecznych szwedzkiej organizacji. Finalnie więc postawiono właśnie na doto, nie ma jednak pewności, czy jego angaż ma charakter tylko tymczasowy, czy też doszło do pełnowymiarowego transferu.

W tej sytuacji skład ENCE podczas IEM Beijing-Haidian będzie prezentować się następująco:

  • Aleksi "⁠allu⁠" Jalli
  • Jere "⁠sergej⁠" Salo
  • Miikka "⁠suNny⁠" Kemppi
  • Elias "⁠Jamppi⁠" Olkkonen
  • Joonas "⁠doto⁠" Forss

AKTUALIZACJA: ENCE potwierdziło, że transfer doto miał charakter definitywny, zaś sam zawodnik związał się z organizacją dwuletnią umową. Jednocześnie ogłoszono, że wraz z nim z HAVU przeniósł się Eetu "sAw" Saha – zastąpi on na stanowisku trenera drużyny zawieszonego przez ESIC  Slaavę "Twistę" Räsänena.