STS
fot. DreamHack/Stephanie Lindberg

zehN zastępcą Aeriala w ENCE?

Kilka dni temu ze składu ENCE ustąpił Jani „Aerial” Jussila – Fina do takiego kroku skłoniła chęć większego skupienia się na własnym zdrowiu oraz samopoczuciu. Jednocześnie jednak pozostawiło to jego dotychczasową drużynę w trudnym położeniu i wymogło rozpoczęcie poszukiwań zmiennika.

Jak jednak twierdzi Jarek „DeKay” Lewis, organizacja znalazła już swój główny cel. Tym miałby być Jesse „zehN” Linjala, 28-latek, który na szersze wody wypłynął w 2017 roku dzięki występom w PENCIE. Z ekipą tą, której członkiem był wówczas także Paweł „innocent” Mocek, niespodziewanie awansował nawet na Majora. Później bywało jednak różnie – fiński strzelec próbował swoich sił m.in. w HAVU Gaming, ale dopiero wraz z obecnym składem GODSENT udało mu się na dłużej powrócić do szeroko pojętej czołówki. Dziś Linjala i spółka mogą pochwalić się 20. miejscem w rankingu HLTV, aczkolwiek jeszcze miesiąc temu znajdowali się nawet na miejscu 15.

CZYTAJ TEŻ:
Problemy ENCE. Aerial z powodów zdrowotnych ustępuje ze składu

Mimo wszystko trudno przewidzieć, czy ENCE będzie w stanie zapewnić sobie usługi zehNa. Warto bowiem pamiętać, że według ostatnich plotek GODSENT ma prowadzić rozmowy z FunPlus Phoenix, zaś ich tematem mają być przenosiny całej drużyny CS:GO podległej szwedzkiej organizacji. Ewentualne oddanie Fina do innej ekipy mogłoby więc negatywnie wpłynąć na finalizację negocjacji z chińskimi włodarzami i trudno oczekiwać, by którakolwiek ze stron była skłonna zezwolić na takie rozwiązanie.

Gdyby jednak powyższe doniesienia potwierdziły się, skład ENCE prezentowałby się następująco:

  • Aleksi „allu” Jalli
  • Jere „sergej” Salo
  • Miikka „suNny” Kemppi
  • Elias „Jamppi” Olkkonen
  • Jesse „zehN” Linjala
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dylan Falco przedłuża kontrakt z Schalke 04

Mimo że finał Worlds 2020 dopiero za kilka dni, to karuzela transferowa na scenie League of Legends powoli się rozkręca. Dziś FC Schalke 04 ogłosiło p...