Końcówka roku to okres wzmożonej aktywności dla światowej czołówki, zaś w akcji zobaczymy ją choćby podczas zbliżającego się wielkimi krokami DreamHack Masters Winter 2020. Turniej ten z oczywistych względów rozegrany zostanie z podziałem na regionalne dywizje – dywizje, do których zaproszenia zostały właśnie rozesłane.


Europa

Co wiadome, najciekawiej będzie na Starym Kontynencie, gdzie ponownie mierzyć się ze sobą będzie niemal cała topka. Ale tym razem na linii startu zameldują się nie tylko składy z Europy, lecz także i te z Ameryki Północnej, które zdecydowały się spędzić najbliższe tygodnie poza swoim kontynentem. Mowa tutaj o Teamie Liquid, Evil Geniuses i FURII Esports, które z powodu pandemii przez ostatnie miesiące zmuszone były rywalizować z innymi przedstawicielami rodzimej sceny, co nie wpłynęło zbyt dobrze na ich formę. DH Masters będzie więc lekarstwem na te problemy, a jednocześnie okazją, by sprawdzić się na tle tak uznanych ekip, jak Astralis, FaZe Clan czy też G2 Esports. Co warte wspomnienia, bezpośrednie zaproszenie otrzymało także Sprout, którego zawodnikami są Paweł "dycha" Dycha i Michał "snatchie" Rudzki.

Lista uczestników prezentuje się następująco:

Astralis Complexity Gaming ENCE Evil Geniuses
FaZe Clan FURIA Esports G2 Esports GODSENT
Team Liquid Heroic mousesports North
Team Spirit Sprout zamknięte eliminacje zamknięte eliminacje

Azja

W Azji obyło się bez zaskoczeń, bo przepustki z rąk organizatorów trafiły do czterech czołowych przedstawicieli tamtejszej sceny. Wśród nich znalazły się oczywiście TYLOO i ViCi Gaming, czyli zwycięzcy ostatnich regionalnych imprez RMR. Ponadto swoich sił spróbują także TIGER i Invictus Gaming, które ostatnimi czasy miały pewne problemy ze stabilizacją z uwagi na konieczność przeprowadzenia roszad kadrowych. Wobec tego faworyci zawodów wydają się być oczywiści.

Lista uczestników prezentuje się następująco:

Invictus Gaming TIGER TYLOO ViCi Gaming

Oceania

O wiele więcej niespodzianek znajdziemy na liście zaproszonych w regionie Oceanii. Przede wszystkim zaskoczeniem jest fakt, że zabrakło na niej dwóch przedstawicieli tamtejszej czołówki, czyli Chiefs Esports Club i Ground Zero Gaming. Tym bardziej zwiększa to szanse na końcowy triumf graczy Renegades, którzy całkowicie zdominowali swój kontynent. Na ich drodze staną Avant Gaming i ORDER, a także zwycięzcy zamkniętych eliminacji, Rooster.

Lista uczestników prezentuje się następująco:

Avant Gaming ORDER Renegades Rooster

DreamHack Masters Winter 2020 w Europie odbędzie się między 30 listopada a 6 grudnia i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 150 tysięcy dolarów. Z kolei zmagania w Azji i Oceanii toczyć się będą od 1 do 6 grudnia, zaś do wygrania będzie po 15 tysięcy dolarów.