STS
fot. twitter.com/nV_KhangFu

Poznaliśmy grupowych rywali Envy i mantuu podczas Flashpoint Season 2

W końcu się doczekaliśmy. Na cztery dni przed startem drugiego sezonu Flashpointa organizatorzy w końcu zaprezentowali nam podział na grupy, ogłaszając jednocześnie pary pierwszej rundy. Na kogo więc Polacy z Teamu Envy i OG natrafią podczas nadchodzącej edycji rozgrywek od B Site?

Ekipa Michała „MICHA” Müllera i Jakuba „kubena” Gurczyńskiego finalnie znalazła się w zbiorze B, w którym przyjdzie jej rywalizować z niedawnymi liderami rankingu HLTV z BIG, a także z będącym w trakcie kadrowej rewolucji MIBR. Pierwszą przeszkodzą na drodze zespołu dwóch naszych rodaków będzie jednak forZe, które w tym roku zaliczyło znaczny regres formy i obecnie znajduje się dopiero na 26. miejscu światowego rankingu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że starcie z Rosjanami będzie jednocześnie pierwszą od ponad czterech miesięcy okazją, by zobaczyć MICHA i spółkę w oficjalnym meczu. Wszak po raz ostatni Envy na serwerze zameldowało się 23 czerwca przy okazji przegranego spotkania eliminacyjnego do cs_summit 6.

CZYTAJ TEŻ:
kuben: MICHU kilkukrotnie proponował mnie jako trenera Envy [WYWIAD]

W grupie A znajdziemy natomiast obrońców tytułu z MAD Lions, którzy swoją przygodę z turniejem zaczną od potyczki z przebudowanym Dignitas. Z kolei debiutujące we Flashpoincie Fnatic będzie musiało poradzić sobie z niedawnymi pogromcami Poland, c0ntact Gaming. Szczególnie ciekawie powinno być jednak w grupie C, bo to właśnie tam wylądowało Cloud9. Zbudowany przez Henry’ego „Henry’egoG” Greera zespół będzie musiał mierzyć się z ogromnymi oczekiwaniami, zaś pierwszym sprawdzianem będzie mecz z prezentującym się ostatnio nadzwyczaj dobrze Virtus.pro. W tej samej grupie rywalizować będą również OG Mateusza „mantuu” Wilczewskiego i korzystające z pomocy dwóch zmienników Gen.G Esports.

Podział na grupy oraz pary pierwszej rundy prezentują się następująco:

Grupa A

Grupa B

vs vs
Fnatic c0ntact Gaming BIG MIBR
vs vs
Dignitas MAD Lions Team Envy forZe

Grupa C

vs
OG Gen.G Esports
vs
Cloud9 Virtus.pro

Co warte wspomnienia, tym razem organizatorzy postawili na nieco inny format – zamiast dwóch faz grupowych odbędzie się tylko jedna. Finalnie dwie najlepsze ekipy z każdego ze zbiorów awansują do play-offów, zaś trzy zespoły z trzecich miejsc oraz jeden z czwartego powalczą o pozostałe dwa sloty w fazie pucharowej w drabince ostatniej szansy. Drugi sezon Flashpointa ruszy 10 listopada i potrwa do 6 grudnia. W tym czasie dwunastu uczestników będzie rywalizować między sobą o łączną pulę nagród w wysokości miliona dolarów, z czego pół miliona przewidziano dla triumfatorów imprezy.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

fer znowu na serwerze? Doświadczony Brazylijczyk łączony ze składem BOOM

Fernando "fer" Alvarenga był jednym z dwóch zawodników, którzy w połowie września niespodziewanie wylądowali na ławce rezerwowych MIBR. Niewykluczone...