STS

AVEZ zaprezentowało następcę byaliego

W połowie października Paweł „byali” Bieliński niespodziewanie ogłosił, że kończy swoją przygodę z AVEZ Esport. Wówczas nie było jasne, kto przejmie fotel należący dotychczas do triumfatora Majora z 2014 roku – dziś jednak wiemy już, że jego następcą będzie Kacper „Riczi Maszynka” Benc.

23-latek większą część 2019 roku spędził pod banderą Together Esports, wraz z którym wystąpił nawet na finałach grupy profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej. W roku 2020 natomiast zaliczył on kilka udanych występów z ekipą BARTOSZE, która potem przerodziła się w Team Mefron, ten natomiast tuż przed startem eliminacji do ESL Mistrzostw Polski trafił pod skrzydła Teamu Gaminate. Benc i spółka ostatecznie do wspomnianego ESL MP awansowali, by potem zapewnić sobie nawet utrzymanie i wystąpić w play-offach. Już wtedy było jednak jasne, że Riczi za chwilę opuści dotychczasowy zespół.

Wszystko dlatego, że zainteresowanie jego osobą wyraziło AVEZ. Ośmiornice szukały następcy byaliego i początkowo zwróciły się w stronę Dawida „Pendzelka” Ryczki, niemniej po zakończeniu jego testów postawiono właśnie na próby z Bencem. Ten miał okazję nawet wystąpić wraz z zespołem podczas niedawnych otwartych eliminacji do DreamHack Masters Winter 2020 i chociaż zespół nie wypadł podczas nich specjalnie dobrze, to nie wpłynęło to finalnie na chęć kontynuowania współpracy z 23-latkiem. Ten więc zasilił szeregi AVEZ, ale w bieżącym sezonie ESL MP już ekipie nie pomoże – tę bowiem aż do końca wspierać będzie byali.

W tej sytuacji skład AVEZ Esport prezentuje się następująco:

  • Kamil „KEi” Pietkun
  • Kacper „Kylar” Walukiewicz
  • Piotr „nawrot” Nawrocki
  • Kuba „Markoś” Markowski
  • Kacper „Riczi Maszynka” Benc
  • Jędrzej „bogdan” Rokita – trener
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Hit dla AGO ROGUE! K1ck jeszcze dziś zagra w drabince przegranych Trinity Force Pucharu Polski

Nie ulega wątpliwości, że rywalizacja K1ck Neosurf z AGO ROGUE to absolutnie najlepsze, co na ten moment może zaoferować widzom polska scena League of...