STS
fot. POLISH ESPORT CUP

Czesi z Entropiq wygrywają drugą turę POLISH ESPORT CUP w CS:GO

Pompa Team po raz drugi z rzędu musiał się zadowolić tylko drugim miejscem w POLISH ESPORT CUP w CS:GO. Tym razem rodzima ekipa w finale uznała wyższość Czechów z Entropiq, którzy ograli ich po zaciętym trzymapowym pojedynku. Niedzielne zmagania zaczęły się jednak od półfinałów. W pierwszym z nich wspominane Entropiq mierzyło się z uczestnikami ESL […]

Pompa Team po raz drugi z rzędu musiał się zadowolić tylko drugim miejscem w POLISH ESPORT CUP w CS:GO. Tym razem rodzima ekipa w finale uznała wyższość Czechów z Entropiq, którzy ograli ich po zaciętym trzymapowym pojedynku.

Niedzielne zmagania zaczęły się jednak od półfinałów. W pierwszym z nich wspominane Entropiq mierzyło się z uczestnikami ESL Mistrzostw Polski z Teamu Gaminate, których wspierał zakontraktowany niedawno przez AVEZ Esport Kacper „Riczi Maszynka” Benc. Obecność 23-latka nie wystarczyła jednak, by jego ekipa wygrała – górą wynikiem 2:1 byli nasi południowi sąsiedzi. Krótko po tym Pompa zmierzyła się z AntyDPM i tym razem do wyłonienia zwycięzcy wystarczyły dwie potyczki. Ostatecznie drugi slot w finale przejęli podopieczni Macieja „szemrona” Szemraja.

Jeżeli zaś chodzi o wspomniany finał, to w nim walka była niezwykle zacięta. Wszystko zaczęło się na Nuke’u, na którym potrzebna była dogrywka, w tej zaś lepsza okazała się Pompa. Co więcej, rodzimy skład mógł zamknąć całe spotkanie rezultatem 2:0, ale na Mirage’u poległ w trzecim overtimie. O wszystkim przesądzić miało więc Inferno, które miało już bardzo jednostronny przebieg. Entropiq nie miało dla PT litości i na przestrzeni całego meczu oddało rywalom zaledwie trzy rund, zdecydowanie przypieczętowując własne zwycięstwo.


Teraz w POLISH ESPORT CUP czeka nas tydzień przerwy. Zmagania wracają bowiem dopiero 18 listopada, chociaż zapisy do turnieju CS:GO ruszą już dziś. Warto w tym miejscu przypomnieć, że podczas trzeciej tury PEC nie będzie już zmagań w VALORANTA, te zastąpi bowiem Rainbow Six: Siege, który tym samym dołączy do Counter-Strike’a i Assetto Corsy. Partnerem strategicznym imprezy jest serwis Cybersport.pl. Więcej informacji znaleźć można w mediach społecznościowych na oficjalnym fanpage’u na Facebooku oraz Instagramie.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nieoficjalnie: meyern i Luken rozmawiają z organizacją Sergio Agüero

W połowie października Sergio Agüero założył własną organizację esportową – KRÜ Esports. W filmie zapowiadającym projekt pojawiły się wstawki pochodzą...