Wydawałoby się, że mistrzowie świata w League of Legends w ramach przygotowania do kolejnego sezonu nie będą przeprowadzać żadnych znaczących zmian. Jak to mówi stare angielskie przysłowie "if it ain't broke, don't fix it", prawda? Najwyraźniej nie do końca, bo do pierwszych roszad w szeregach DAMWON Gaming doszło dzisiaj w nocy. Organizacja pożegnała się z dotychczasowym głównym trenerem, którym był Lee "Zefa" Jae-min, a także z jego asystentem, Yangiem "Daeny'em" Dae-inem. Większą sensacją jest jednak następca w roli pierwszego szkoleniowca. Jest nim trzykrotny mistrz świata LoL-a, Kim "kkOma" Jeong-gyun.


Koreańczyk jest znany głównie ze swojego trenowania SK Telecom T1, wszak w tej organizacji, z którą zresztą trzykrotnie sięgnął po Puchar Przywoływacza, spędził siedem lat. To on decydował o drafcie, doborze graczy na każdy pojedynek, a także o wielu innych rzeczach, kiedy Lee "Faker" Sang-hyeok i jego ówcześni towarzysze wygrywali Worlds, kolejno w 2013, 2015 i 2016 roku.

W minionym roku legendarnej drużynie nie udało się nawet dojść do finału Mistrzostw Świata, co skłoniło włodarzy do kilku zmian w składzie. Jedną z nich była wymiana kkOmy, który następnie zdecydował się zmienić otoczenie i przeszedł do Chin, gdzie stał za sterami Vici Gaming. Nowa formacja Koreańczyka nie zdołała jednak osiągnąć większych sukcesów, zajmując w Spring i Summer Splicie kolejno dziewiąte i jedenaste miejsca, które nie gwarantowały jej play-offów.

Najnowsze wieści idą również w parze z ogłoszeniami w szeregach samego T1, które niegdyś znane było właśnie jako SKT. Okazuje się, że to właśnie drużyna Fakera jest nowym pracodawcą Zefy i Daeny'ego. Zajmą oni pozycje kolejno main i head coacha. Co więcej, to nie koniec zmian w stajni T1, gdyż organizacja ogłosiła także nowego trenera akademii, a także nowego menadżera. Pierwszym z nich jest inna legenda organizacji, Bae "Bengi" Sung-woong, który jako jedyny wraz ze wspomnianym midlanerem, może pochwalić się trzema wygranymi Mistrzostwami Świata. Drugą rolę obejmie za to Choi "Polt" Seong Hun, który znany jest głównie ze sceny StarCrafta II.

Włodarze T1 zapewne będą mieli nadzieję, że pozyskanie tak solidnych osobistości do sztabu szkoleniowego uspokoi rozwścieczonych fanów. Od kilku dni bowiem wielu z nich wyraża swoje niezadowolenie w bardzo oryginalny sposób, o czym możecie przeczytać tutaj. Powodem oburzenia były plotki o zatrudnieniu Polta i Nicka "LS" De Cesare'a jako głównych trenerów, co byłoby co najmniej ryzykowne, ze względu na minimalne doświadczenie wspomnianej dwójki.