fot. Sprout

Ujawniono pary BLAST Premier Fall Showdown. Na pierwszy ogień Sprout kontra Complexity

Regularny sezon BLAST Premier Fall wyłonił sześciu uczestników grudniowych finałów cyklu, niemniej lista drużyn biorących udział w rozgrywkach nie jest jeszcze skompletowana. I w tym właśnie rola zmagań Showdown, gdzie o dwa ostatnie miejsca w turnieju finałowym powalczy aż szesnastu chętnych. I to nieprzypadkowych chętnych.

W sezonie zasadniczym noga powinęła się chociażby FURII Esports oraz Evil Geniuses, ale nie jest powiedziane, że tym razem przybyszom z Ameryki Północnej uda wywalczyć się przepustkę na finały. Choć technicznie jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ ekipy znajdują się po przeciwnych stronach drabinki pojedynczej eliminacji. Po stronie lewej, nie licząc FURII, o awans będzie walczył m.in. Team Liquid, który na start podejmie MAD Lions. Warto także zwrócić uwagę na FaZe Clan – międzynarodowa drużyna pokazała, że nawet po transferze Nikoli „NiKo” Kovača do G2 Esports nie należy jej przedwcześnie skreślać i może napsuć krwi faworytom. To samo możemy powiedzieć o pierwszych rywalach FaZe, a więc Brazylijczykach z MIBR. Ciekawie zapowiada się też pojedynek Teamu Spirit z Virtus.pro, czyli dwóch zbliżonych poziomem przedstawicieli regionu CIS.

Po prawej stronie drabinki również nie zabraknie interesujących starć. Polsko-niemieckie Sprout sprawdzi formę Complexity Gaming z Justinem „jks-em” Savagem, natomiast nowy skład Cloud9, który ze względu na sposób budowy często jest porównywany do Complexity, zmierzy się z Ninjas in Pyjamas. Pierwsze dwa mecze ekipy określanej Kolosem nie zakończyły się po jej myśli, dlatego tym większa presja będzie ciążyć na zawodnikach, na których organizacja wydaje miesięcznie niemałe pieniądze. Pozostałe dwie pary tworzą Evil Geniuses i Endpoint oraz mousesports i GODSENT, które szuka nowego prowadzącego.

Pary i harmonogram pierwszych spotkań BLAST Premier Fall Showdown 2020: 

24 listopada
13:30 Complexity Gaming vs Sprout BO3
16:30 Team Spirit vs Virtus.pro BO3
19:30 FURIA Esports vs Isurus BO3
25 listopada
13:30 mousesports vs GODSENT BO3
16:30 Ninjas in Pyjamas vs Cloud9 BO3
19:30 FaZe Clan vs MIBR BO3
26 listopada
13:30 Team Liquid vs MAD Lions BO3
16:30 Evil Geniuses vs Endpoint BO3
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czy Nisqy wróci do Europy? Midlaner rozstaje się z Cloud9

Pomimo niedawnych zapewnień o utrzymaniu starego składu, amerykańska organizacja Cloud9 zdecydowała się na przebudowę dywizji League of Legends. Dziś...