fot. ESL/Bart Oerbekke

Sytuacja we Flashpoincie zaognia się. MIBR i Fnatic z nożem na gardle

Faza grupowa drugiego sezonu Flashpointa trwa, aczkolwiek już nie w obrębie górnej części drabinki, bowiem tam zmagania dobiegły końca. Pora przenieść się do części dolnej, gdzie dziś cztery formacje walczyć będą o życie. A raczej o to, by awansować do play-offów bez konieczności rozgrywania meczu ostatniej szansy.

Po poprzednich seriach spotkań nóż na gardle ma m.in. Fnatic, które po zaciętym starciu w grupie A niespodziewanie poległo z obrońcami tytułu z MAD Lions. Tym samym Szwedzi wyczerpali już limit błędów i jeżeli nadal chcą zająć w swoim zbiorze pierwsze miejsce, to dziś muszą wygrać. I teoretycznie będą mieć na tę wygraną spore szanse, bo na ich drodze stanie dopiero co przebudowane Dignitas, które na razie nie zachwyca. Co prawda podopieczni Halvora „vENdetty” Gulestøla wyrzucili za burtę c0ntact Gaming, ale trudno uznać tę ekipę za szczególnie wymagającego rywala. Schody pojawią się dopiero dziś i nie ulega wątpliwości, że nawet jedna mapa zgarnięta przez międzynarodowy skład będzie sporą niespodzianką.


Aktualne informacje o Flashpoint Season 2 znajdziesz w naszej relacji:


Teoretycznie bardziej wyrównane starcie czeka nas kilka godzin później, gdy w obrębie grupy B rywalizować ze sobą będą forZe oraz MIBR. Brazylijczycy niezłym występem na jesiennym BLAST Premier Series rozgrzali nadzieje kibiców – wszak nie każdy byłby w stanie oprzeć się np. Astralis. Niemniej na razie we Flashpoincie nie idzie im już tak dobrze, a porażka z BIG i męczarnie z Teamem Envy mówią same za siebie. Nie, żeby najbliższy przeciwnik Latynosów rodem z Rosji, czyli forZe, był w lepszej sytuacji. Piątka z Europy Wschodniej daleka jest bowiem od formy, którą zachwycała jeszcze podczas ostatniego Majora, gdy niewiele brakło jej do awansu do Fazy Nowych Legend.

Lista czwartkowych spotkań prezentuje się następująco:

19 listopada

Finał drabinki przegranych grupy A

14:00 Fnatic vs Dignitas BO3

Finał drabinki przegranych grupy B

17:00 forZe vs MIBR BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanale GametoonPolska na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 2 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NiKo kontra FaZe! Hitowe starcie otworzy play-offy IEM-a

Uczestnicy europejskiego Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 przez ostatnie dni odpoczywali po trudach grupowych zmagań, ale dziś laba dobiegła...