STS
fot. MIBR

Nieoficjalnie: MIBR chce zatrzymać leo_drk na 2021 rok

Aktualny skład MIBR, który od kilku tygodni przebywa w Europie i nadspodziewanie dobrze wypada w kolejnych turniejach, ma jedynie charakter tymczasowy. Wydaje się, że z trójki zaciągniętych zmienników największe szanse na pełnoprawny angaż ma Leonardo „leo_drk” Oliveira. Jak ustaliła nasza redakcja, organizacja rzeczywiście jest bardzo zainteresowana zatrzymaniem 21-latka w docelowym składzie na przyszły rok, ale […]

Aktualny skład MIBR, który od kilku tygodni przebywa w Europie i nadspodziewanie dobrze wypada w kolejnych turniejach, ma jedynie charakter tymczasowy. Wydaje się, że z trójki zaciągniętych zmienników największe szanse na pełnoprawny angaż ma Leonardo „leo_drk” Oliveira. Jak ustaliła nasza redakcja, organizacja rzeczywiście jest bardzo zainteresowana zatrzymaniem 21-latka w docelowym składzie na przyszły rok, ale do finalizacji transferu jeszcze długa droga.

W zeszłym miesiącu Sharks Esports zgodziło się na wypożyczenie Oliveiry do MIBR, choć z początku nie zapowiadało się na to, aby strony doszły do porozumienia. Rekiny przez długi czas twardo trzymały się stanowiska, że za żadne skarby nie oddadzą swojego zawodnika, natomiast ostatecznie dały za wygraną i leo_drk mógł polecieć z nowymi kolegami do Serbii. 21-latek, tak jak i cała drużyna, zbiera bardzo pozytywne recenzje za swoje dotychczasowe występy na Starym Kontynencie. Nic więc dziwnego, że w biurach włodarzy MIBR urodził się pomysł definitywnego transferu gracza, niemniej nie będzie on prosty do zrealizowania.

Dlaczego? Według naszych źródeł Sharks w żaden sposób nie zamierza ułatwiać zadania organizacji należącej do Immortals Gaming Club. Przekaz z obozu Rekinów jest jasny – nie oddamy leo_drk, jeśli na nasze konto nie wpłynie równowartość klauzuli wykupu zapisanej w kontrakcie gracza. Oczywiście, MIBR będzie podejmował próby zbicia ceny Oliveiry, natomiast być może nie będzie miał innego wyjścia, jak spełnić żądania jego pracodawcy.


MIBR is really keen on retaining Leonardo „leo_drk” Oliveira for 2021, sources told Cybersport. At the same time Sharks is not willing to enter into negotations and will sell its player only if his release clause is activated.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Astralis i FaZe za burtą IEM Beijing-Haidian. O finał powalczą Na`Vi z G2

Pierwsze ćwierćfinały europejskiej dywizji Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 za nami. Dziś dwie kolejne drużyny pożegnały się z szansami na m...