STS
fot. ESL/Adam Łakomy

darko: Cel jest jeden – wygrać mistrzostwo Polski

ESL Mistrzostwa Polski od lat uznawane są za najbardziej prestiżowe rodzime rozgrywki w Counter-Strike: Global Offensive. Już za dwa dni, w najbliższą niedzielę, wyłoniony zostanie kolejny czempion. O to miano starać się będzie między innymi Actina PACT, który – choć próbował już wielokrotnie – jeszcze ani razu w historii nie stanął na najwyższym stopniu podium ESL MP. Jak jednak zapewnia Kacper „darko” Ściera, cel na ten sezon jest jasny – zwyciężyć.

W przeszłości darko pod banderą PACT występował już w finałowym etapie czempionatu od ESL. Wraz z tą drużyną dochodził nawet do półfinału i finału, ale zwycięstwo jego ekipie nie było póki co pisane. – Myślę, że motywacja z mistrzostw na mistrzostwa jest większa, bo jako drużyna znajdujemy się coraz bliżej tytułu – zapewnia Ściera. Z jego wypowiedzi jasno wynika, że nie brakuje mu wiary w skład, którego jest częścią. – Aktualny skład PACT to najsilniejsze zestawienie, jakie kiedykolwiek mieliśmy. Każdy z nas poczynił duży progres i myślę, że jesteśmy kompletną drużyną. Kiedy gramy na 100 procent, jesteśmy w stanie wygrać z każdym – przekonuje.

Faza zasadnicza ESL MP w wykonaniu darko i spółki nie wyglądała zbyt przekonująco. – W fazie zasadniczej mieliśmy lekkie problemy ze względu na brak formy i może w pewnym momencie osiedliśmy troszkę na laurach – zdradza entry fragger ekipy. Zespół zaczął jednak pracować z trenerem mentalnym i wszystko wróciło do normy, o czym świadczyć mogą chociażby wyniki dwóch dotychczasowych meczów w fazie pucharowej krajowego czempionatu.

CZYTAJ TEŻ:
Skarb kibica – finały ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020

PACT w półfinale ESL Mistrzostw Polski stanie w szranki z Wisłą All in! Games Kraków. Wielu, w tym także darko, uważa, że to właśnie podopieczni krakowskiego klubu są głównym faworytem do zgarnięcia pucharu w ten weekend. Ale czy wszystko jest przesądzone? – Wydaje mi się, że faworytem do wygrania ESL MP powinna być Wisła Kraków, która w ostatnim czasie pokazała się z dobrej strony, ale opadła lekko z sił i myślę, że to my damy radę zgarnąć mistrzostwo – mówi Kacper Ściera.

Cel jest jeden – wygrać mistrzostwo Polski – zapowiada na koniec.

Półfinałowy mecz z udziałem Actiny PACT i Wisły All in! Games Kraków rozpocznie się w sobotę o godzinie 19:00. Szczegółowe informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Skarb kibica – finały ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020

7 września wystartował jesienny sezon ESL Mistrzostw Polski 2020. Nieco ponad dwa miesiące później zbliżamy się już do końca tej podróży – w grze o kr...