fot. ESL/Adam Łakomy

Illuminar vs Wisła All in! – kto zostanie nowym mistrzem Polski w CS:GO?

Już dziś poznamy nowego mistrza Polski! I zaskoczenia nie ma – w wielkim finale jesiennej odsłony ESL Mistrzostw Polski 2020 naprzeciwko siebie staną dwie najlepsze drużyny CS:GO fazy zasadniczej, czyli Wisła All in! Games Kraków oraz Illuminar Gaming. Dwa mocne składy, które na przestrzeni całego sezonu udowodniły, że zwyczajnie zasługują na krajowy czempionat, ale cóż, mistrzowski laur jest tylko jeden. Kto więc go przywdzieje?

Illuminar Gaming vs Wisła All in!
16:00 (BO3)

Wielu było jednak takich, którzy wątpili, że to te dwie drużyny zmierzą się w f inale. Z jednej strony Illuminar, które po rewolucji kadrowej długo nie potrafiło złapać odpowiedniego rytmu, z drugiej zaś Wisła, którą pochopnie skreślano po ściągnięciu Patryka „ponczka” Witesa. Ostatecznie jednak obie ekipy spisały się fantastycznie, ponosząc jak dotychczas odpowiednio pięć i cztery porażki. Obaj finaliści nie mieli więc sobie równych, co pokazali także podczas wczorajszych półfinałów, wyrzucając za burtę AVEZ Esport i Actinę PACT. Przed nimi zatem już tylko bezpośredni, ostateczny pojedynek.

Na papierze minimalnie większe szanse na niedzielny sukces ma Biała Gwiazda, która na przestrzeni rozgrywek niezmiennie prezentowała równą, wysoką formę. Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i jego koledzy już w poprzednim etapie pokonali wszystkich najpoważniejszych rywali, w tym także tego dzisiejszego. Nic więc dziwnego, że eksperci STS-u wycenili ich zwycięstwo na 1,70, podczas gdy kurs na triumf Illuminar jest nieco wyższy i wynosi 2,15. Różnica nie jest jednak duża, co tylko pokazuje, jak bardzo wyrównany mecz przed nami. Zresztą, wystarczy spojrzeć na inny punkt z oferty STS-u – w przypadku, gdy zobaczymy dziś tylko dwie mapy, mnożnik ustalony został na poziomie 1,75, jeżeli natomiast potrzebne będą mapy trzy, to wyniesie on 1,95.


Pełną ofertę STS-u można sprawdzić po naciśnięciu na poniższy baner:


Istnieją też oczywiście inne możliwości. Możemy np. zagrać na Illuminar z handicapem -1,5 i w takim wypadku mnożnik naszego wkładu wyniesie 3,50. Jeżeli na podobny krok zdecydujemy się w przypadku Wisły All in!, to ewentualny sukces sprawi, że nasz wkład zostanie zwielokrotniony o 2,90. Co odważniejsi mogą też spróbować przewidzieć dokładny wynik, jakim zakończy się niedzielna potyczka. Kurs na to, że Biała Gwiazda zatriumfuje 2:0, ustalono na 2,90, z kolei w przypadku wygranej iHG takim samym stosunkiem zwiększa się on do 3,50. Teoretycznie najmniej prawdopodobne rozstrzygnięcie to 2:1 na korzyść Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego i spółki – mnożnik wyniesie wówczas 3,95.

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Artykuł sponsorowany

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trwają play-offy MDL-a, przed Sprout i Wisłą All in! kolejne mecze

Siedmiu Polaków kontynuuje walkę w fazie pucharowej ESEA Mountain Dew League Season 35. Nie wszyscy mają jednak komfort psychiczny – o ile dwóch z nic...