ESL Mistrzostwa Polski zakończone, ale bynajmniej nie oznacza to, że nie będziemy mieli już okazji, by oglądać w akcji rodzime formacje CS:GO. Trwają przecież inne rozgrywki – czy to Nine to Five, czy Polska Liga Esportowa, czy też ESEA Mountain Dew League.

Zacznijmy właśnie od MDL-a, gdzie w fazie pucharowej o upragniony awans do ESL Pro League nadal rywalizuje siedmiu naszych rodaków. Problem w tym, że wszyscy oni znaleźli się już w dolnej drabince. Już wcześniej była w niej Wisła All in! Games Kraków, która przetrwała drugi dzień zmagań dzięki wymęczonemu zwycięstwu z forZe, dziś jednak czeka na nią kolejna przeszkoda w postaci rumuńskiego składu Nexus Gaming. Z kolei Sprout, którego zawodnikami są Paweł "dycha" Dycha i Michał "snatchie" Rudzki, podejmie w drabince przegranych zwycięzców fazy zasadniczej z HellRaisers – jest to pokłosie wczorajszej niespodziewanej porażki z bet7 sAw.

CZYTAJ TEŻ:
Wisła popłynęła. Illuminar wygrywa ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2020!

Ale nie samym MDL-em człowiek żyje. Już o godzinie 12:00 na serwerze zameldują się reprezentanci Actiny PACT, którzy jako jedyni przedstawiciele polskiego CS-a przebrnęli przez dwa poprzednie etapy Nine to Five 6, dzięki czemu awansowali do play-offów. W pierwszej ich rundzie czeka ich mecz z bułgarskim MBAPPEEK, które współtworzą członkowie takich drużyn, jak BLUEJAYS International i c0ntact Gaming. Kilka godzin później ostatnie spotkanie w fazie zasadniczej grupy profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej rozegrają Cyberwolves i M1 Gaming. Niemniej niezależnie od niego sytuacja obu ekip nie ulegnie już zmianie – Wilki finiszować będą na ostatnim miejscu, zaś M1 wystąpi w ćwierćfinale.

Lista najciekawszych poniedziałkowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

23 listopada
12:00 Actina PACT vs MBAPPEEK BO3 transmisja
18:00 Cyberwolves vs M1 Gaming BO3 transmisja
19:00 Sprout vs HellRaisers BO3 transmisja
19:00 Wisła All in! vs Nexus Gaming BO3 transmisja