Kilka godzin temu poinformowano, że wbrew wcześniejszym zapewnieniom Evil Geniuses nie pojawią się na BLAST Premier Fall Showdown 2020. Teraz okazuje się jednak, że nie będzie to jedyna impreza, na której zabraknie ekipy z Ameryki Północnej.

Z powodu problemów związanych z pandemią COVID-19 i związanymi z nią ograniczeniami podopieczni Wiltona "zewsa" Prado musieli zrezygnować również z udziału w zapowiedzianym na przełom listopada i grudnia DreamHack Masters Winter 2020. A to oznacza, że do końca bieżącego roku zobaczymy ich jeszcze tylko na grudniowym Intel Extreme Masters Global Challenge – zdecydowanie nie jest to dobra informacja dla zespołu, który liczył, że dzięki spędzonym w Europie tygodniom nieco odbuduje swoją formę, bo ta z powodu przedłużającej się konieczności rywalizacji w północnoamerykańskim gronie wyraźnie spadła.

CZYTAJ TEŻ:
BLAST Premier Fall Showdown jednak bez Evil Geniuses

Nieszczęście EG jest jednak szczęściem Cloud9. To bowiem ta sformowana niedawno ekipa została awaryjnie zaproszona przez organizatorów w miejsce drużyny zza oceanu i zamiast niej znajdzie się w grupie A. To oznacza, że pierwszym rywalem na drodze Patricka "es3taga" Hansena i jego kolegów będzie Gambit Esports, które udział w zawodach zapewniło sobie na drodze zakończonych niedawno eliminacji. Co znaczące, dla C9 będzie to kolejna po BLAST Premier Fall Showdown 2020 okazja, by odbić sobie nieudany występ podczas drugiego sezonu Flashpointa, który dla ekipy zakończył się już po dwóch porażkach.

To oznacza, że pary pierwszej rundy prezentują się następująco:

Grupa A

Grupa B

vs vs
Heroic c0ntact Gaming Astralis GODSENT
vs vs
FaZe Clan Team Spirit Team Liquid mousesports
vs vs
Complexity Gaming ENCE G2 Esports Sprout
vs vs
Cloud9 Gambit Esports FURIA Esports North

DreamHack Masters Winter 2020 w Europie odbędzie się między 30 listopada a 6 grudnia i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 150 tysięcy dolarów.