fot. MAD Lions

Przebudowa w MAD Lions! Elyoya zasila szeregi organizacji

Zmiany w dywizji League of Legends MAD Lions! Organizacja potwierdziła dziś krążące od pewnego czasu plotki – nowym dżunglerem Lwów w 2021 roku zostanie Javier „Elyoya” Prades.

Pochodzący z Hiszpanii zawodnik zastąpi tym samym Zhiqianga „Shad0wa” Zhao, który po nieudanym występie na mistrzostwach świata zraził do siebie wiele osób. Nieoficjalnie słyszało się też o tym, że sam zawodnik planował szukać dla siebie nowej drużyny w League of Legends Pro League, gdzie miałby ułatwiony dostęp z racji na swoje obywatelstwo.

CZYTAJ TEŻ:
Rekkles: Nie rozstaję się z Fnatic w złych stosunkach

Wiosenny split 2021 roku będzie dla Elyoyi debiutem w League of Legends European Championship. Do tej pory Prades występował w Movistar Riders, topowej drużynie z Hiszpanii. W 2020 razem z Movistar Prades sięgnął po wicemistrzostwo i mistrzostwo regionu, a także dwukrotnie pokazał nam swoje umiejętności podczas European Masters. Pomimo rozczarowujących wyników drużynowych wysoka indywidualna forma sprawiła, że Elyoya był jednym z najbardziej rozchwytywanych dżunglerów na rynku transferowym.

Już niedługo przekonamy się, czy umiejętności Hiszpana będą wystarczające do podbicia Europy. Na wiosnę nie powinniśmy jednak spodziewać się wybitnych rezultatów, wszak roster MAD Lions ulega sporej przebudowie. Trzon zespołu nadal będą stanowić młodzi, mniej doświadczeni gracze, co może przełożyć się na gorsze wyniki w meczach o największą stawkę.

Tak obecnie wygląda skład MAD Lions na przyszły rok:

Javier „Elyoya” Prades
Marek „Humanoid” Brázda
Matyáš „Carzzy” Orság
Norman „Kaiser” Kaiser

Kto zajmie ostatni wolny wakat? Źródła informujące już kilka tygodni temu o angażu Elyoyi podawały także, że Lwem stanie się İrfan „Armut” Berk Tükek. Turecki toplaner zagrał w barwach SuperMassive Esports na Worlds 2020, a czy zagra też w LEC? Tego dowiemy się w niedalekiej przyszłości. Na razie pewne jest tylko tyle, że z ekipą rozstał się Andrei „Orome” Popa.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Biała Gwiazda znów ulega Sprout. dycha i snatchie o dwa kroki od ESL Pro League

W połowie sierpnia Sprout od awansu do ESL Pro League dzieliły zaledwie dwie wygrane mapy. Wówczas skład Michała "snatchiego" Rudzkiego i Pawła "dychy...