Doublelift, Team Liquid, Worlds 2019
fot. Riot Games

„Absolutny GOAT Ameryki Północnej”. Społeczność LoL-a żegna Doublelifta

Wczoraj społeczność League of Legends obiegła zaskakująca informacja. Karierę profesjonalnego gracza zakończył wielokrotny mistrz Ameryki Północnej oraz uczestnik Mistrzostw Świata, Yilliang „Doublelift” Peng. Strzelec od lat jest idolem i inspiracją dla wielu. I choć ani razu nie udało mu się sięgnąć po Puchar Przywoływacza czy też nawet dojść do półfinału Worlds, odkąd w turnieju występują azjatyckie zespoły, to za każdym razem wstawał z kolan i próbował jeszcze raz, dając świadectwo swojej nieustępliwości.

Odejście Doublelifta naturalnie wywołało sporo reakcji w społeczności LoL-a, która ciepłymi słowami pożegnała strzelca, oddała mu hołd i podkreśliła, jak ważnym wydarzeniem jest zawieszenie przez niego myszki. Wśród takich osób znajdziemy między innymi renomowanych dziennikarzy oraz osobistości pracujące wokół rozgrywek LoL-a na pozycji komentatora czy też analityka.

Doublelift był profesjonalnym graczem od pierwszego sezonu. Jego przejście na emeryturę jest jednoznaczne z tym, że w LEC i LCS nie będzie już żadnego gracza, który występował w pierwszym roku profesjonalnych rozgrywek. Penga żegnają także osoby, które miały przyjemność rywalizować z nim bądź też grać u jego boku parę lat temu.

Doublelift podkreśla słowo „Legenda” w League of Legends. Absolutny GOAT Ameryki Północnej, bohater milionów graczy na całym świecie. Zasługuje na znalezienie się w Hall of Fame za wszystkie jego niesamowite osiągnięcia i wkład w scenę LoL-a na przestrzeni ostatniej dekady.

Joedat „Voyboy” Esfahani, były reprezentant Team Curse, Dignitas oraz CLG (źródło)

Najlepszy gracz u boku kiedykolwiek miałem okazję grać. Życzę sobie, żeby móc to kiedyś powtórzyć.

Dennis „Svenskeren” Johnsen, były leśnik TSM-u, który zdobywał wraz z Doubleliftem mistrzostwo LCS (źródło)

O legendzie amerykańskiej sceny w superlatywach wypowiadają się także osoby, które miały przyjemność współpracować z nim niekoniecznie z pozycji kolegi z drużyny, czy też po prostu z pozycji komentatora. Do tej grupy zaliczają się także osobistości pracujące za kulisami organizacji.

Gratuluję zdobycia wszystkich trofeów, które zdobyłeś w ostatnich latach oraz kariery – jesteś najlepszym graczem z Ameryki Północnej w historii League of Legends. Mam wspaniałe wspomnienia z czasu, który razem spędziliśmy w CLG, a które sprawiły, że podziwiałem twoją nieustępliwość w obliczu przeciwności losu. Życzę Ci wszystkiego dobrego.

Christopher „MonteCristo” Mykles, były komentator i analityk LoL-a (źródło)

Miliony osób będą Cię wspierać i kibicować Ci w Twoich następnych ruchach i decyzjach, w tym oczywiście ja.

Steve „LiQuiD112” Arhancet, Co-CEO i założyciel Teamu Liquid (źródło)

W gronie osób i podmiotów, które podkreślają znaczenie Doublelifta i również składają mu hołd w związku z przejściem na emeryturę, znaleźli się także włodarze Riot Games, jak i osoby tworzące platformę streamingową Twitch.Śledź karuzelę transferową na scenie League of Legends z Cybersport.pl:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mistrz Polski rusza do boju! Illuminar zaczyna walkę na DreamHack Open November

Triumf w ESL Mistrzostwach Polski wiązał się z czymś więcej niż zdobyciem krajowego tytułu oraz odpowiedniej sumy pieniężnej. Zwycięzca rozgrywek CS:G...