fot. POLISH ESPORT CUP

Blajer wygrywa trzecią turę POLISH ESPORT CUP. Zaczynają się finały CS:GO i Rainbow Six

W przypadku zawodów Assetto Corsa w trzeciej turze POLISH ESPORT CUP wielkiego zaskoczenia nie ma – Dominik Blajer przypieczętował zdobycie mistrzowskiego tytułu. Dziś natomiast ekipy Counter-Strike’a oraz Rainbow Sixa spróbują przypieczętować swój awans do kolejnego etapu fazy finałowej.


Assetto Corsa

Sporą niespodziankę przyniosły wirtualne wyścigi, bo po raz pierwszy podczas trwającej odsłony POLISH ESPORT CUP zwycięzcą okazał się ktoś inny niż Dominik Blajer. Reprezentant DV1 TRITON Racing wygrał wszystkie dotychczasowe wyścigi, wczoraj jednak lepiej od niego wypadł Mateusz Tyszkiewicz. Gracz Actiny PACT już wcześniej radził sobie dobrze na torze Laguna Seca, zdobywając pole position, które zdecydowanie pomogło mu w sięgnięciu po triumf w piątkowym odcinku. Tuż za jego plecami finiszował właśnie Blajer, zaś na najniższym stopniu podium stanął Dawid Fryzowicz. Sporego pecha mieli Łukasz Sokół i Daniel Libront, którzy w pierwszych minutach brali udział w karambolu, który pozbawił ich szans na wysokie lokaty.

Tak czy inaczej, mimo zajęcia wczoraj drugiego miejsca Blajer i tak został już triumfatorem trzeciej tury PEC. Jako zwycięzca także dwóch poprzednich tur zostanie wobec tego nagrodzony przez organizatorów specjalnym trofeum SUPER CHAMPION MASTER POLISH ESPORT CUP 2020. Niemniej to jeszcze nie koniec rywalizacji, bo pozostali kierowcy wciąż walczą o poprawę swoich pozycji. Ostatnią ku temu okazją będzie niedzielny wyścig będący jednocześnie zwieńczeniem POLISH ESPORT CUP.


Counter-Strike: Global Offensive

W fazę finałową weszły z kolei zmagania Counter-Strike’a. Dziś odbędą się cztery spotkania ćwierćfinałowe, podczas których w akcji zobaczymy m.in. niedawnych mistrzów Polski z x-komu AGO. Spora jest też reprezentacja międzynarodowa – swoich sił w PEC spróbują Level Up esports z Serbii, BRUTE i eSuba z regionu Czech i Słowacji oraz Grond z Rosji. Poza AGO honoru naszego kraju bronić będą natomiast Dr Pepper Team, Turbo Przygłupy oraz AntyDPM. Wszystkie pojedynki oglądać będzie można pod tym adresem.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

28 listopada
10:00 Level Up esports vs Dr Pepper Team BO3
13:00 BRUTE vs Turbo Przygłupy BO3
16:00 Grond vs eSuba BO3
19:00 x-kom AGO vs AntyDPM BO3

Rainbow Six: Siege

Także w zawodach Rainbow Six: Siege, podobnie jak w przypadku CS:GO, rozpoczyna się decydujący etap. Dziś przed nami dwa spotkania, podczas których zobaczymy w akcji przedstawicieli absolutnej krajowej czołówki. Nie zabraknie np. PADREW CREW, czyli składu, który jeszcze kilka tygodni temu sięgał pod banderą Izako Boars po mistrzowski tytuł Polish Masters. Pierwszym rywalem Maksymiliana „Meksesa” Borkowskiego i spółki będą Cromcodiles. Kilka godzin później na serwerze zameldują się również devils.one oraz XPG Invcita. Wszystkie pojedynki oglądać będzie można pod tym adresem.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

28 listopada
12:00 PADRE CREW vs Cromcodiles BO3
15:00 devils.one vs XPG Invcita BO3

Druga edycja POLISH ESPORT CUP potrwa do 29 listopada, zaś jej łączna pula nagród wyniesie 54 tysiące złotych. Partnerem strategicznym imprezy jest serwis Cybersport.pl. Więcej informacji znaleźć można w mediach społecznościowych na oficjalnym fanpage’u na Facebooku oraz Instagramie.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Top 4 na DreamHacku już jest, ale co dalej, panowie z Illuminar?

Wczoraj wieczorem Illuminar Gaming zafundowało nam prawdziwy dreszczowiec, po którym awansowało do fazy pucharowej DreamHack Open November 2020. Nie m...