STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

KRIMZ z VAC banem. Wygląda jednak na to, że Szwed nie cheatował

Wygląda na to, że na moje konto nałożony został VAC ban. Valve, możecie to naprawić tak szybko, jak się da? – taka wiadomość ukazała się wczoraj w prowadzonych przez Freddy’ego „KRIMZA” Johanssona mediach społecznościowych. I faktycznie, reprezentant Fnatic został zbanowany.

Jednakże reakcja 26-latka wskazywała, że raczej nie chodzi tutaj o bycie przyłapanym na próbie oszustwa. Sprawę zresztą od razu wyjaśnił jego klubowy trener, Andreas „Samuelsson” Samuelsson. – KRIMZ obudził się dziś rano z VAC banem na koncie. Skontaktowaliśmy się już z Valve, organizacją oraz stroną dla społeczności, na której KRIMZ rywalizował, by zrozumieć powód tego niespodziewanego zamknięcia jego konta. Nie ma powodu, by uważać, że jest to następstwo jakiegokolwiek celowego korzystania z nielegalnego oprogramowania. Mamy nadzieję, że uda się to rozwiązać szybko, by uniknąć wszelkich spekulacji – opisał całą sytuację szkoleniowiec Fnatic.

CZYTAJ TEŻ:
flusha skazany przez szwedzki sąd za oszustwo podatkowe

Szybko okazało się też, że ową stroną dla społeczności, o której wspomniał Samuelsson, był Esportal, który wystosował własne oświadczenie. – Zdajemy sobie sprawę z sytuacji związanej z VAC banami. Skontaktowaliśmy się z Valve, by uzyskać więcej informacji na ten temat. Nie widzimy jednak powodu do zmartwień. Nasi programiści czekają na odpowiedź ze strony Valve i sprawa prawdopodobnie zostanie wkrótce rozwiązana – zapewniły osoby odpowiedzialne za portal. Na ten moment nie wiadomo, ilu użytkowników serwisu spotkało się z podobnym problemem i czy na ich konta również nałożona została blokada VAC.

Sprawa jest o tyle trudna, że na wtorek Fnatic ma zaplanowany mecz w ramach pierwszej rundy play-offów Flashpointa. Niemniej Samuelsson przyznał, że organizacja blisko współpracuje z organizatorami rozgrywek, by spotkanie z Dignitas mogło odbyć się w planowanym terminie i by KRIMZ mógł wziąć w nim udział niezależnie od tego, jak szybko Valve zniesie blokadę z jego konta.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PGE Turów czy Pompa? Dziś poznamy mistrza grupy profesjonalnej PLE

Co prawda ESL Mistrzostwa Polski dobiegły końca już tydzień temu, ale nie znaczy to, że na krajowym podwórku nic się nie dzieje. Trwa przecież Polska...