STS
fot. twitter.com/es3tag

Dwa bilety na jesienne finały BLAST Premier czekają na szczęśliwców

24 listopada szesnaście formacji zaczęło rywalizację o awans na jesienne finały cyklu BLAST Premier 2020. Dziś, pięć dni później, w grze o upragnione przepustki pozostały już jednak tylko cztery ekipy, które wieczorem rozegrają decydujące mecze – ich zwycięzcy w drugim tygodniu grudnia powalczą o blisko pół miliona dolarów.

Pierwsze z niedzielnych starć będzie o tyle interesujące, że wezmą w nim udział dwa zespoły na co dzień związane z północnoamerykańską sceną. FURIA Esports i Team Liquid, bo o nich tu mowa, postanowiły spędzić końcówkę roku na Starym Kontynencie, by móc w końcu zmierzyć się z naprawdę wymagającymi rywalami. Niemniej teraz wiemy na pewno, że jeden z tych składów nie będzie mieć takiej okazji podczas finałów BLASTA. Co ciekawe, trudno na dobrą sprawę przewidzieć który, bo i FURIA, i Liquid zdają się mieć problem z ustabilizowaniem formy, aczkolwiek trzeba Brazylijczykom oddać, że podczas gdy TL podejmowało będące w trakcie kadrowej rewolucji MAD Lions i MIBR, oni musieli poradzić sobie z prezentującym się ostatnio nieźle Virtus.pro. I wyszli z tej potyczki zwycięsko, co na pewno pozytywnie wpłynęło na ich morale.


Aktualne informacje o BLAST Premier Fall Showdown 2020 znajdziesz w naszej relacji:


Dla kibiców z Europy o wiele ciekawiej zapowiada się drugi dzisiejszy mecz. Po jednej stronie barykady stanie pogrążone w kryzysie mousesports, które niespodziewanie wyeliminowało jednak wiceliderów światowego rankingu z Heroic. Naprzeciwko zaś znajdziemy Cloud9 – nowy projekt będący jeszcze wielką niewiadomą. Co prawda po rozczarowującym występie na Flashpoincie niektórzy zdążyli już poddać kadrowe decyzje C9 pod wątpliwość, ale teraz widać, że było to przedwczesne. Podopieczni Aleksandara „kassada” Trifunovicia podczas zawodów Showdown wyrzucili za burtę Ninjas in Pyjamas oraz Complexity Gaming i trudno nie odnieść wrażenia, że w obliczu w większości rozczarowującej postawy Myszy, które ponadto mogą niedługo stracić swojego prowadzącego, to właśnie ich możemy uznać za cichych faworytów do awansu.

Lista dzisiejszych spotkań prezentuje się następująco:

29 listopada

Półfinał

16:30 FURIA Esports vs Team Liquid BO3
19:30 mousesports vs Cloud9 BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale BLAST Premier na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Fall Showdown 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużynowo top 4, a jak indywidualnie? Statystyki graczy iHG podczas DH Open November

Zdobycie mistrzostwa Polski jesienią nagradzane było nie tylko sumą pieniężną i miejscem w zamkniętych eliminacjach do Intel Extreme Masters Katowice...