fot. ESL/Carlton Beener

FURIA i Evil Geniuses z awansem na IEM Katowice 2021

Znamy już dwóch pierwszych uczestników Intel Extreme Masters Katowice 2021. Na początku przyszłego roku w stolicy Górnego Śląska zaprezentują się nam wywodzące się z północnoamerykańskiej sceny Evil Geniuses i FURIA Esports.

Obie te formacje zgromadziły wystarczająco dużo punktów w cyklu ESL Pro Tour, by zapewnić sobie dwa sloty przeznaczone dla Ameryki Północnej. Najlepiej, co ciekawe, wypadli właśnie Brazylijczycy, na których koncie znajduje się 1602,5 pkt – jest to następstwo bardzo udanych występów podczas ESL Pro League Season 12 oraz IEM New York 2020, które zakończyły się triumfami latynoskiej piątki. Z kolei Evil Geniuses mogą pochwalić się 1387,5 pkt, które dały im drugą lokatę w regionalnym rankingu i w efekcie bilet do Katowic. Niemniej na tym nie koniec, bo szansę na awans na katowicki IEM będą mieć także Team Liquid i Chaos Esports Club, które w zestawieniu na swoim kontynencie zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsce, dzięki czemu zobaczymy drużyny te w fazie play-in, podczas której o przepustkę na główne zawody rywalizować będzie też Illuminar Gaming.

Przypomnijmy, że cały proces eliminacyjny do nadchodzącego IEM-a w Katowicach będzie mieć inny niż zwykle przebieg. Przede wszystkim nie zostaną zorganizowane otwarte turnieje kwalifikacyjne – zamiast tego rywalizacja zacznie się od wspomnianych play-inów, które pełnić będą rolę zamkniętych eliminacji. Podczas nich o miejsce na głównej imprezie walczyć będą zwycięzcy ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 i ESL European Championship Winter 2020, osiem drużyn wyłonionych na bazie rankingu Road to Katowice w Europie, Amerykach Północnej i Południowej, Azji i Oceanii, a także sześć zespołów, które otrzymają od organizatorów zaproszenia w formie tzw. dzikiej karty.

Poza FURIĄ i EG bezpośrednie zaproszenia na właściwą cześć IEM Katowice 2021 otrzyma jeszcze sześć najlepszych ekipy cyklu ESL Pro Tour z Europy. Sam turniej odbędzie się między 16 a 28 lutego i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości miliona dolarów.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

paTiTek rusza po mistrzostwo VALORANT First Strike. Czy ktoś go zatrzyma?

Rusza VALORANT First Strike, czyli turniej będący zwieńczeniem mijającego powoli roku. Turniej o tyle szczególny, że podczas niego zobaczymy dwóch nas...