fot. K1CK Neosurf

Polak za wielką wodą! Mystiques podpisał kontrakt z Evil Geniuses

Nic dziwnego, że reprezentanci AGO ROGUE i K1CK Neosurf po tak udanym sezonie znajdują sobie miejsca w zagranicznych zespołach. Niektórzy znaleźli już angaż w drużynach, które biorą udział w League of Legends European Championship tak jak między innymi Nikolay „Zanzarah” Akatov. Dzisiaj za to świat obiegła informacja o nowej formacji Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego. Wspierający będzie częścią akademii Evil Geniuses.

Support w tym roku reprezentował dwie polskie drużyny, które sięgnęły po trofeum Ultraligi. Podczas wiosennej edycji udało mu się tego dokonać w barwach AGO ROGUE, natomiast w letnich rozgrywkach ponownie zdobył tytuł mistrza pod okiem Pawła „delorda” Szabli. Oznaczało to, że dwukrotnie w tym roku wziął on udział w European Masters, jednak ani razu nie dał rady zakwalifikować się do finału rozgrywek. Za pierwszym razem swoją przygodę z EUM skończył na poziomie półfinałów, a za drugim o krok wcześniej, na ćwierćfinałach.

CZYTAJ TEŻ:
Mystiques: Ameryka to nowy początek, nikt mnie tam nie zna i nie ma na mój temat [WYWIAD]

Dobra dyspozycja na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy sprawiła, że Piórkowskim zainteresowały się zagraniczne formacje. Chociaż, warto wspomnieć, że nie będzie to pierwszy angaż Mystiquesa w zagraniczny skład. Był on niegdyś częścią Millenium, a w 2019 roku występował w LEC w barwach Excel Esports. Brak sukcesu w brytyjskiej organizacji sprawił, że na 2020 rok wrócił jednak do zmagań na nadwiślańskim podwórku.

W samych północnoamerykańskich rozgrywkach zespoły nierzadko rotują pomiędzy graczami z podstawowej piątki i tymi, którzy na co dzień ćwiczą w akademii. Wspierającym głównego składu jest Lee „IgNar” Dong-geun, który w tym roku wziął udział w Mistrzostwach Świata jako zawodnik FlyQuest. Trudno więc przewidzieć, czy Peter Dun, główny trener Evil Geniuses, sięgnie po pomoc Mystiquesa w walce o mistrzostwo League of Legends Championship Series.

Do tego będą zresztą potrzebne wyniki w LCS Academy League, a by te osiągnąć, potrzebne będzie zgranie z resztą zespołu. W nim zobaczymy między innymi Juana Arturo „Contractza” Garcię, który ma już doświadczenie w grze na najwyższym szczeblu rozgrywek. W przeszłości młody dżungler reprezentował m.in. barwy Cloud9, z którym nawet udało się wywalczyć miejsce na Worlds. Pozostali zawodnicy nie mieli okazji grać nie tylko w LCS, a tylko jeden z nich wystąpił już w LCS Academy League. Mowa tu o Quentinie „Shoryu” Pereirze, wcześniej walczącym pod banderą Teamu Liquid.

Tak prezentuje się pełny skład Evil Geniuses Academy:

Zheng „Tony Top” Fen
Juan Arturo „Contractz” Garcia
Joseph „Jojopyun” Pyun
Quentin „Shoryu” Pereira
Patryk „Mystiques” Piórkowski
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mystiques: Ameryka to nowy początek, nikt mnie tam nie zna i nie ma na mój temat zdania

Patryk "Mystiques" Piórkowski zaliczył już przygodę w League of Legends European Championship i w Ultralidze. Przyszedł czas na coś nowego. Wspierając...