Od dłuższego czasu wszyscy plotkowali, spekulowali i wróżyli z fusów. Niemniej dopiero dziś nadszedł ten dzień – w Counter-Strike'u pojawiła się nowa operacja pt. Broken Fang. Podczas niej ponownie będzie można wykonywać szereg misji, które pomogą nam podnosić poziom naszego żetonu. Nie zabraknie oczywiście też nowej zawartości.


Wszystko o operacji Broken Fang w CS:GO:


Wszyscy, którzy zdecydują się na zakup wycenionej na 58,99 zł przepustki, zyskają dostęp do publikowanych co tydzień nowych zadań. Za ich wykonywanie otrzymywać będziemy gwiazdki, które tym razem wpłyną nie tylko na stopień żetonu operacji. W grze pojawił się bowiem specjalny sklep, w którym owe gwiazdki będziemy mogli wydawać! Do wyboru mamy m.in. nowych agentów, nowe kolekcje, naszywki, ale również i skrzynkę. Bo tak, wraz z operacją do CS:GO zawitała nowa skrzynka, która nazywa się (a jakże) Broken Fang Case i zawiera siedemnaście stworzonych przez społeczność skórek oraz skiny do rękawic.

Wraz z Broken Fang otrzymaliśmy także nowy tryb o nazwie Retake. Ten pod pewnymi względami podobny jest nieco do Skrzydłowego, bo znowu poruszać się będziemy po mniejszym obszarze z zaledwie jednym BS-em. Pewną ciekawostką jest jednak fakt, że zabawa będzie mieć charakter asymetryczny, bo zadaniem trzech terrorystów będzie obrona podłożonej bomby przed czteroma antyterrorystami. Co ciekawe, na początku każdej rundy będziemy wybierać kartę wyposażenia, która określi, z czego przyjdzie nam korzystać. Finalnie wygra ten zespół, któremu uda się zgromadzić osiem punktów. Innym rodzajem gry jest Broken Fang Premier, czyli ekskluzywny dla operacji tryb turniejowy 5v5, w którym można pickować oraz banować mapy.

Dodatkowo dzisiejsza aktualizacja dodaje do Counter-Strike'a aż siedem nowych map, w tym jedną przeznaczoną stricte do gry rankingowej o nazwie Ancient. Na koniec nie można też nie wspomnieć o oczekiwanej od dawna nowości, jaką jest koło komunikacji, dzięki któremu możemy szybko porozumieć się z naszymi kolegami z zespołu bez konieczności używania mikrofonu. Za jego pomocą możemy wskazać, jakiej broni potrzebujemy albo gdzie widzieliśmy przeciwnika. Zastąpi to dotychczasowy i nieco przestarzały sposób komunikacji za pośrednictwem odgórnie narzuconych komend.

Więcej informacji na temat operacji Broken Fang znaleźć można pod tym adresem.