Wczoraj dobiegła końca faza grupowa europejskiej dywizji DreamHack Masters Winter 2020, bynajmniej jednak osiem ekip, które pozostały w grze, nie ma czasu na odpoczynek. Już dziś bowiem rozpoczynają się play-offy, których zwieńczeniem będzie zaplanowany na niedzielę mecz finałowy.

Już o godzinie 13:00 na serwerze zameldują się wiceliderzy światowego rankingu z Heroic, którzy nadal prezentują wysoką i przede wszystkim raczej równą formę. Wystarczy wspomnieć, że podczas trwającego DreamHacka nie doznali oni jeszcze goryczy porażki, aczkolwiek trzeba pamiętać, że na swojej drodze spotykali c0ntact Gaming i Team Spirit, czyli raczej niżej notowanych uczestników turnieju. Także i dziś los oszczędził Duńczyków, którzy w ćwierćfinale będą musieli poradzić sobie z teoretycznie najłatwiejszym ze wszystkich potencjalnych rywali, czyli GODSENT. Równolegle bardzo ciekawy bój toczyć będą też Cloud9 oraz mousesports – dla podopiecznych amerykańskiej organizacji będzie to szansa, by odegrać się na popularnych Myszach za niedawną porażkę podczas BLAST Premier Showdown, która pozbawiła ich szansy na awans na jesienne finały.


Aktualne informacje o europejskiej dywizji DreamHack Masters Winter 2020 znajdziesz w naszej relacji:


Nieco ponad trzy godzin później czeka nas natomiast chyba najbardziej interesujący mecz pierwszej rundy fazy pucharowej. Po jednej stronie uważane za faworyta każdej imprezy Astralis, po drugiej zaś rewelacja trwających zawodów, Gambit Esports. Na papierze większe szanse na zwycięstwo ma oczywiście piątka z Danii, ale trzeba pamiętać, że Abay "Hobbit" Khassenov i jego młodsi koledzy znajdują się ostatnio w wyśmienitej dyspozycji, o czym w minionych dniach przekonało się już m.in. Complexity Gaming. A skoro o Complexity mowa – również i ten zespół zobaczymy w piątek w akcji. Reprezentanci organizacji z USA wczoraj stoczyli trzymapowy, wyczerpujący pojedynek z FaZe Clanem, ale bynajmniej nie będą mogli sobie odpocząć, bo tym razem przetestuje ich FURIA, która w krótkim odstępie czasu urosła do miana najlepszej drużyny z Ameryki Północnej.

Harmonogram fazy grupowej DreamHack Masters Winter 2020 prezentuje się następująco:

4 grudnia
13:00 Heroic vs GODSENT BO3
13:00 mousesports vs Cloud9 BO3
16:30 Gambit Esports vs Astralis BO3
16:30 FURIA Esports vs Complexity Gaming BO3
5 grudnia
13:00 pierwszy półfinał BO3
16:30 drugi półfinał BO3
6 grudnia
16:00 finał BO5

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Masters Winter 2020 zapraszamy do naszej relacji.