STS
fot. K1CK Neosurf

Wygrał w Polsce, teraz powalczy za granicą – delord trenerem akademii Fnatic!

Mistrzostwo i wicemistrzostwo Ultraligi, finał oraz półfinał European Masters – takimi osiągnięciami może pochwalić się Paweł „delord” Szabla, dla którego kończący się rok był pierwszym w roli trenera zespołu League of Legends. Mimo teoretycznego braku doświadczenia na tej pozycji wyniki dostarczone przez jego zespół najlepiej świadczą o tym, że 25-latek nie ma podstaw, by żałować swojej decyzji. Przez pewien czas nie uda mu się jednak powiększyć swojej gabloty o kolejne trofeum z Ultraligi – wcale nie dlatego, że nie wierzymy w jego sukces, ale przez to, że dłużej nie będzie szkoleniowcem drużyny walczącej w mistrzostwach Polski.

W przyszłym roku delord będzie prowadził akademię Fnatic, znaną jako Fnatic Rising. To będzie jego pierwsza okazja reprezentowania barw akademii uczestnika League of Legends European Championship, jak również pierwsza do poprowadzenia składu złożonego z graczy spoza Polski. Wśród podopiecznych polskiego szkoleniowca są między innymi zawodnicy już wcześniej grający pod banderą FNC.R, czyli Mahdi „Pride” Nasserzadeh, jak również Magnus „Maxi” Kristensen, który w pierwszym splicie sezonu 2020 doszedł do półfinału czołowej tureckiej ligi LoL-a (TCL). Najciekawiej jednak prezentuje się midlaner, bo w środku mapy zobaczymy Fabiana „FEBIVENA” Diepstratena, który jeszcze kilka miesięcy temu walczył na najwyższym szczeblu rozgrywek w Europie. Teraz wraca do Pomarańczowo-Czarnych po czterech latach rozłąki, ale tylko jako gracz drugiego składu.

Tak prezentuje się skład Fnatic Rising na najbliższy sezon:

Mahdi „Pride” Nasserzadeh
Magnus „Maxi” Kristensen
Fabian „FEBIVEN” Diepstraten
Louis „Bean” Schmitz
Rúben „rhuckz” Barbosa
Paweł „delord” Szabla

Fnatic Rising, jako akademia drużyny z LEC, ma zagwarantowane miejsce w czołowych rozgrywkach Wielkiej Brytanii i krajów nordyckich, czyli Northern League of Legends Championship. Podobnie sprawa ma się z BT Excel, który jest drugim zespołem grającego w LEC EXCEL. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy zostanie zainaugurowany wiosenny split NLC 2020.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
bucu, AVEZ Esport, Ultraliga

Trzech Polaków w składzie Romulea eSports na kwalifikacje do PG Nationals

Jeśli po Worlds 2020 i Trinity Force Pucharze Polski tęsknicie za emocjami związanymi z League of Legends, być może lukę wypełnią Wam kwalifikacje do...