fot. DreamHack/Adela Sznajder

Gambit obroni tytuł? Co pokaże XSET? Znamy grupy DreamHack Open December 2020

Każdego dotychczasowego roku odbywało się wiele imprez z cyklu DreamHack Open. I chociaż w 2020 pandemia pokrzyżowała te plany, to cykl DH Open i tak się pojawił m.in. w formie wieńczących sezon turniejów November i December.

W listopadzie ostatecznie zatriumfowało Gambit Esports, które w grudniu będzie mogło powtórzyć ten wyczyn. Abay „Hobbit” Khassenov i spółka otrzymali bowiem od organizatorów bezpośrednie zaproszenie i swoją przygodę z imprezą zaczną w grupie B od meczu z triumfatorami ESL Masters España Season 8, Movistar Riders. W tym samym zbiorze zobaczymy także innego przedstawiciela sceny CIS, Nemigę Gaming – na jej drodze stanie bet7 sAw, czyli zwycięzca niedawnych iberyjskich eliminacji.

Ciekawie powinno być też w grupie A, bo to właśnie tam trafiło XSET. Kobiecy skład udział w DH Open December zyskał jako triumfator DreamHack Showdown Summer, bez wątpienia jednak czeka na niego trudne zadanie. Wszystko dlatego, że Zainab „zAAz” Turkie i jej koleżanki już w pierwszej rundzie zmagań będą musiały podjąć szesnasty zespół świata, Virtus.pro. Bezpośredni pojedynek w tym samym koszyku stoczą też dwie drużyny z Rosji, tj. forZe oraaz Espada.

Pary pierwszej rundy, która zaplanowana jest na czwartek, prezentują się następująco:

Grupa A

Grupa B

vs vs
Virtus.pro XSET Nemiga Gaming bet7 sAw
vs vs
forZe Espada Gambit Esports Movistar Riders

DreamHack Open December 2020 odbędzie się między 10 a 13 grudnia. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów finału przewidziano połowę tej sumy.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mistrzostwo First Strike nie dla paTiTka! G2 odpada po porażce z Heretics

Team Heretics to prawdziwy pogromca faworytów! Międzynarodowy skład niedawno ograł Team Liquid, dziś natomiast w półfinale wyrzucił za burtę Patryka "...