STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

Virtus.pro wygrywa Flashpoint Season 2! Jame i spółka bogatsi o pół miliona dolarów

Mimo trudnych początków obecny skład Virtus.pro zapisał się dziś w historii organizacji. Podopieczni Dastana „dastana” Akbayeva zatriumfowali bowiem w drugim sezonie Flashpointa i tym samym zgarnęli aż pół miliona dolarów! Jest to najwyższa nagroda, jaką kiedykolwiek zdobyła podległa VP sekcja CS:GO.

Zacznijmy jednak od początku, czyli finału drabinki przegranych, który zainaugurował ostatni dzień zmagań. W nim w akcji zobaczyliśmy m.in. Fnatic i cóż… Szwedzi zdecydowanie mają powody, by pluć sobie w brody. Wczoraj w decydującym meczu drabinki górnej przegrali wszak z Virtusami, dziś natomiast zmarnowali drugą szansę na awans do finałowego starcia. Tym razem Robin „flusha” Rönnquist i jego koledzy byli zmuszeni uznać wyższość OG, z którym jeszcze na pierwszej mapie, Mirage’u, walczyli jak równy z równym i polegli dopiero rzutem na taśmę wynikiem 14:16. Niemniej mapa druga to już pokaz całkowitej dominacji międzynarodowego składu, który na wybranym przez oponentów Overpassie robił dosłownie co chciał i m.in. dzięki dobrej postawie Mateusza „mantuu” Wilczewskiego gładko wygrał aż 16:5, tym samym zapewniając sobie miejsce w wielkim finale.


Aktualne informacje o Flashpoint Season 2 znajdziesz w naszej relacji:


W nim OG zaczęło od mocnego uderzenia – mantuu i spółka mimo gry w ataku prowadzili już nawet 8:3 i chociaż w kolejnych minutach Virtus.pro robiło wszystko, by zniwelować swoją stratę, to do starcia już nie wróciło. W efekcie pierwsza mapa, Mirage, zakończyła się wygraną wspieranej przez Red Bulla formacji wynikiem 16:10, ale to nie był jeszcze koniec. VP szybko bowiem odpowiedziało oponentom pięknym za nadobne i na Trainie zafundowało im podobne doznania do tych, których samo doświadczyło podczas poprzedniego pojedynku. W eksterminowaniu OG przodował Dzhami „Jame” Ali, autor 22 eliminacji, które mocno przyczyniły się do wygranej jego zespołu w stosunku 16:9. Wobec tego o losach mistrzowskiego tytułu przesądzić miało Inferno – Inferno, którego przebieg bardzo długo był jednostronny. Virtusi szczególnie w pierwszej połowie wypadli wyraźnie lepiej i chociaż w połowie drugiej nieco spuścili z tonu, to zwycięstwa już nie wypuścili, zamykając całą mapę wynikiem 16:12 i tym samym triumfując w 2. sezonie Flashpointa.

Końcowa klasyfikacja oraz podział puli nagród Flashpoint Season 2 prezentują się następująco:

1. Virtus.pro 500 000 $
2. OG 250 000 $
3. Fnatic 100 000 $
4. MIBR 50 000 $
5-6. BIG, MAD Lions 35 000 $
7-8. Dignitas, Team Envy 15 000 $
9-10. forZe, Gen.G Esports
11-12. Cloud9, c0ntact Gaming
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finał DreamHack Masters dla Astralis! Duńczycy pokonują mousesports

Dobiegła końca kolejna edycja DreamHack Masters. W dzisiejszym finale DH Masters Winter 2020 zmierzyły się mousesports oraz Astralis, które w półfinał...