Okienko transferowe w profesjonalnym League of Legends powoli dobiega końca. Tak przynajmniej jest na zachodzie sceny, gdzie większość drużyn zaczyna kompletować swoje składy na przyszły sezon. Wczorajszego wieczoru do grona pełnych formacji dołączył TSM, który oficjalnie ogłosił promocję Lawrence'a "Losta" Sze Yuy Huia do głównej piątki. Awans Nowozelandczyka jest po części spowodowany nagłą emeryturą Yillianga "Doublelifta" Penga.

CZYTAJ TEŻ:
Uciekł z domu, by spełniać marzenia. Jak zapamiętamy Doublelifta?

Pomimo braku większego doświadczenia w rozgrywkach najwyższego szczebla, profesjonalna scena to żadna nowość dla najnowszego strzelca zespołu. Od trzech lat występuje on w Ameryce Północnej, do tej pory zbierając cenne lekcje w akademii Echo Fox i właśnie TSM-u. Wcześniej miał on okazje brać udział w rozgrywkach Oceanic Pro League, które w tym roku zostało rozwiązane przez Riot. Dla 21-latka najwyraźniej przyszedł czas najwyższy sprawdzić swoich sił przeciwko najlepszym z regionu. Czeka go nie lada wyzwanie, ale i zarazem pewnego rodzaju zaszczyt. Będzie przecież rozwijał się pod okiem prawdziwego weterana – Hu "SwordArta" Shuo-Chieha. Tajwańczyk był finalistą Worlds 2020, a swój pierwszy występ na Mistrzostwach Świata zaliczył już w 2013 roku.

Oznacza to, że jedynym graczem, który został z podstawowej piątki, która jeszcze dwa miesiące temu grała w Szanghaju, jest Mingyi "Spica" Lu. Na każdej pozostałej pozycji doszło do roszad w szeregach TSM-u, a legendarny midlaner, Søren "Bjergsen" Bjerg został głównym trenerem kolektywu. Najnowsza mieszanka organizacji Andy'ego "Reginalda" Dinha to miks doświadczonych osobistości z młodym talentem, pokroju Spici czy Losta. Jak sobie poradzi taki zespół w praktyce? O tym przekonamy się już na przełomie stycznia i lutego, wszak wtedy League of Legends Championship Series powinno już wystartować.

Tak prezentuje się skład TSM-u na przyszły sezon w League of Legends: 

Heo "Huni" Seung-hoon
Mingyi "Spica" Lu
Tristan "PowerOfEvil" Schrage
Lawrence "Lost" Sze Yuy Hui
Hu "SwordArt" Shuo-Chieh

Więcej informacji dotyczących międzysezonowych transferów na scenie League of Legends znajdziecie w poniższym artykule: