STS
fot. EPICENTER

Chaos nie wystąpi na IEM Global Challenge. Na drodze stanęły kwestie zdrowotne

Intel Extreme Masters Global Challenge 2020 miało być dla podopiecznych Chaos Esports Clubu okazją do pożegnania z dotychczasowym pracodawcą. Niemniej dziś wiemy już, że nie będzie – ekipa z Ameryki Północnej musiała bowiem wycofać się z imprezy. Edgar „MarKE” Maldonado i jego koledzy zaproszenie na ostatniego tegorocznego IEM-a otrzymali jako triumfatorzy regionalnej dywizji IEM Beijing-Haidian, […]

Intel Extreme Masters Global Challenge 2020 miało być dla podopiecznych Chaos Esports Clubu okazją do pożegnania z dotychczasowym pracodawcą. Niemniej dziś wiemy już, że nie będzie – ekipa z Ameryki Północnej musiała bowiem wycofać się z imprezy.

Edgar „MarKE” Maldonado i jego koledzy zaproszenie na ostatniego tegorocznego IEM-a otrzymali jako triumfatorzy regionalnej dywizji IEM Beijing-Haidian, w której ograli m.in. Evil Geniuses. Turniej ten był dla graczy zza oceanu bardzo ważny, bo jednocześnie był szansą na godne pożegnanie z Choas EC, które już jakiś czas temu ogłosiło, że z powodów finansowych wycofuje się ze wspierania sceny CS:GO, ale także możliwością, by pokazać się na tyle silnych rywali i ewentualnie wywalczyć sobie angaż w innej organizacji.

Na nieszczęście zawodników, na ich drodze stanęły problemy natury medycznej – te uniemożliwiły im podróż do Europy. Pierwotnie organizatorzy chcieli zaprosić w miejsce Chaos inną ekipę z Ameryki Północnej, ale w tej sytuacji Team One oraz Triumph także nie były w stanie przenieść się tymczasowo na Stary Kontynent. Ostatecznie padło więc na BIG, które zajmuje obecnie siódmą lokatę w rankingu ESL – najwyższą spośród ekip, które pierwotnie nie miały wystąpić na Global Challenge.

W tej sytuacji pary pierwszej rundy prezentują się następująco:

Grupa A

Grupa B

vs vs
Team Vitality BIG FURIA Esports Natus Vincere
vs vs
Complexity Gaming Astralis Heroic Team Liquid

Przypomnijmy, że początkowo IEM Global Challenge 2020 planowany był jako lan i miał odbyć się w Kolonii. Niestety sytuacja epidemiologiczna na świecie sprawiła, że organizatorzy musieli zmienić plany – ostatecznie impreza będzie mieć miejsce w internecie między 15 a 20 grudnia, zaś jej łączna pula nagród wyniesie pół miliona dolarów. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 7 grudnia 2020

– 1. Illuminar Gaming 7188 pkt reatz – mouz – Snax – Vegi – phr – imd (t) 1 2. Actina PACT 5697 pkt darko – lunA...