Podobnie jak wczoraj, tak i dziś wiele rodzimych formacji toczyć będzie boje w ramach kilku online'owych rozgrywek. Nie mogło oczywiście zabraknąć będącego już stałym elementem kalendarza Nine to Five, ale to nie wszystko, co znajdziemy we wtorkowym rozkładzie jazdy.

Ale zapowiedź zaczniemy jednak właśnie od siódmej odsłony NtF, bo to właśnie tam dziać się będzie najwięcej. Weźmy np. AVEZ Esport, które wczoraj pokonało Copenhagen Flames i jeżeli teraz powtórzy ten wyczyn z Espadą, to znajdzie się już o krok od awansu do fazy pucharowej. Podobnie wygląda sytuacja Wisły All in! Games Kraków oraz Illuminar Gaming – Biała Gwiazda w poniedziałek po trzymapowym boju ograła Izako Boars, dzięki czemu powalczy o drugie z rzędu zwycięstwo ze Szwedami z Lilmixu, z kolei mistrzowie Polski, pogromcy Teamu Heretics, podejmą x6tence. A skoro już o Dzikach Izaka mowa, to warto wspomnieć, że przed nimi kolejne derby Polski. Tym razem na ich drodze stanie Actina PACT, któremu podobnie jak IB powinno zależeć na wygranej. Wszak pokonany wyczerpie bufor bezpieczeństwa i znajdzie się na skraju eliminacji.

CZYTAJ TEŻ:
Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl

Co ciekawe, Nine to Five nie będzie jedyną dziś okazją, by ujrzeć w akcji Illuminar. Podopieczni Adriana "imd" Piepera nadal rywalizują też w fazie grupowej European Development Championship, aczkolwiek ich droga do play-offów się wydłużyła. Jeżeli Polacy chcą finiszować na premiowanej awansem lokacie, to muszą pokonać zarówno Budapest Five, jak i swoich wczorajszych pogromców z forZe. Miejsca na błędy nie ma też HONORIS – zespół Wiktora "TaZa" Wojtasa i Filipa "NEO" Kubskiego od promocji do Vulkan Fight Series dzielą dwa spotkania i Polacy muszą oba wygrać. Dzień zakończy natomiast potyczka z udziałem MAESTRO, zespołu Mateusza "matty'ego" Kołodziejczyka, który ewentualnym zwycięstwem z 9INE może zapewnić sobie slot w barażach o ESEA Mountain Dew League.

Lista najciekawszych wtorkowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

8 grudnia
10:00 Illuminar Gaming vs Budapest Five BO3 transmisja
12:00 Actina PACT vs Izako Boars BO3 transmisja
13:00 Illuminar/Budapest vs forZe BO3 transmisja
13:40 HONORIS vs Unique/Saints BO3
15:00 AVEZ Esport vs Espada BO3 transmisja
15:00 Wisła All in! vs Lilmix BO3 transmisja
18:00 Illuminar Gaming vs x6tence BO3 transmisja
20:30 MAESTRO vs 9INE BO3 transmisja