Przed nami trzeci dzień Nine to Five 7. Dzień, który dla części rodzimych formacji może być decydujący, bowiem trzy z nich są już o krok od awansu do fazy pucharowej, z kolei czwarta musi mieć się na baczności, bo dziś jej przygoda z zawodami może dobiec końca.

Zacznijmy jednak od tych ekip, które znajdują się w lepszej sytuacji. Są nimi AVEZ Esport, Illuminar Gaming i Wisła All in! Games Kraków, które jak na razie przeszły suchą stopą przez pierwszą fazę NtF i mają teraz trzy szanse na to, by znaleźć się w kolejnym etapie zmagań. Co ciekawe, możemy mieć pewność, że w środę co najmniej jeden z zespołów z Polski osiągnie swój cel już teraz, a to dlatego, że w 3. rundzie bezpośredni pojedynek stoczą wspomniane AVEZ i Illuminar. Z kolei na Białą Gwiazdę czeka pochodzące ze wschodnioeuropejskiej sceny K23, które w minionych dniach pozostawiło w pokonanym polu Ethereal oraz Dignitas.

CZYTAJ TEŻ:
pasha vs TaZ i NEO – znamy grupy Esport Tour PRO Winter 2020

O wiele mniej ciekawie wygląda sprawa z Izako Boars, bo ci nie poznali jeszcze smaku zwycięstwa, co oznacza, że wyczerpali bufor bezpieczeństwa. Oczywiście popularne Dziki nadal liczą się w grze o promocję do fazy pucharowej, ale by po nią sięgnąć muszą w pozostałych trzech meczach zagrać bezbłędnie. A przecież już dziś będzie to problematyczne, bo na drodze podopiecznych Bartosza "Hypera" Wolnego stanie Apeks Dennisa "dennisa" Edmana i Joakima "jkaema" Myrbostada. Najspokojniej do swojego spotkania mogą przystąpić gracze Actiny PACT, bo tym z bilansem 1:1 jeszcze nic nie grozi. To zmieni się jednak za sprawą potyczki z Espadą, która przybliży mistrzów PLE do awansu lub eliminacji.

Lista najciekawszych środowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

9 grudnia
09:00 Izako Boars vs Apeks BO3 transmisja
15:00 Actina PACT vs Espada BO3 transmisja
18:00 Wisła All in! vs K23 BO3
18:00 Illuminar Gaming vs AVEZ Esport BO3 transmisja