Illuminar Gaming oraz Wisła All in! Games Kraków już wczoraj zapewniły sobie miejsce w play-offach Nine to Five 7, z kolei Izako Boars po trzeciej z rzędu porażce pożegnali się z imprezą. Ale na tym nie koniec, bo niepewne swego losu są nadal dwie rodzime formacje.

Już o godzinie 9:00 o przedłużenie swoich szans na promocję powalczy Actina PACT. Niedawni triumfatorzy Polskiej Ligi Esportowej w środę musieli uznać wyższość Espady, przez co wyczerpali limit błędów, a to oznacza, że każda kolejna przegrana będzie dla nich równoznaczna z eliminacją. Aby jej uniknąć, podopieczni Vincenta "VinSa" Jozefiaka muszą dziś wygrać, tym więc chyba lepiej, że w 4. rundzie zmagań przyjdzie im się zmierzyć z ALTERNATE aTTaX. Niemiecka piątka bowiem miała już okazję rywalizować z PACTEM w poprzedniej odsłonie Nine to Five i wówczas przegrała 0:2, a w obliczu jej nie najlepszej ostatnio formy trudno oczekiwać, że będzie ją stać na poprawę tamtego rezultatu.

CZYTAJ TEŻ:
Wspomóż WOŚP i weź udział w licytacji koszulki NiP-u z autografem Mateusza Klicha

Kilka godzin później na serwerze zamelduje się też AVEZ Esport, które awans do fazy pucharowej mogło zagwarantować sobie już wczoraj, ale po zaciętym meczu poległo z Illuminar Gaming. Niemniej nic straconego, bo przed Ośmiornicami jeszcze dwie szanse na to, by osiągnąć cel – pierwsza z nich już dziś. Bo to właśnie dziś na drodze Kamila "KEia" Pietkuna i spółki stanie szwedzko-norweska ekipa Dignitas. Sama nazwa i niektóre związane z nią nazwiska budzą oczywiście respekt, ale zespół jako całokształt już nie do końca. O ile bowiem to Skandynawów możemy uznać za delikatnych faworytów, tak ewentualne zwycięstwo AVEZ nie byłoby wcale aż tak dużym zaskoczeniem.

Lista najciekawszych czwartkowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

10 grudnia
09:00 Actina PACT vs ALTERNATE aTTAX BO3 transmisja
15:00 AVEZ Esport vs Dignitas BO3 transmisja