fot. Actina PACT

Cztery polskie drużyny zagrają w play-offach Nine to Five

Dla fanów Counter-Strike’a w naszym kraju rywalizacja rodzimych piątek w ramach cyklicznego turnieju Nine to Five stała się już codziennością. Niemniej za nami jedna z najbardziej udanych faz zasadniczych wspomnianej imprezy, bowiem aż cztery z ośmiu gwarantujących awans do play-offów miejsc zajęli Polacy.

Copenhagen Flames 0:2 Actina PACT
Nuke 11:16 Train 13:16 Vertigo

Do AVEZ Esport, Illuminar Gaming oraz Wisły All in! Games Kraków miała dziś szansę dołączyć Actina PACT. Niedawni mistrzowie Polskiej Ligi Esportowej stanęli w szranki z Copenhagen Flames w batalii drużyn z bilansem 2-2. Zmagania otworzył Nuke, gdzie Kamil „Sobol” Sobolewski i kompani ruszyli naprawdę z wysokiego C i to mimo konieczności gry po stronie atakującej w pierwszej połowie spotkania. Nie przeszkodziło to jednak naszym rodakom, by szybko zbudować zaliczkę, a ostatecznie na przerwę zejść z prowadzeniem 10:5. Po krótkim odpoczynku PACT ponownie zadał mocny cios i w mgnieniu oka znalazł się o jedno oczko od triumfu. Niemniej Polacy chwilę namęczyli się, zanim zamknęli pierwszą mapę korzystnym dla siebie rezultatem.

Na Trainie role zdecydowanie się odwróciły. Zwycięzcy PLE zaczęli zmagania wprawdzie całkiem nieźle, ale w miarę upływu czasu absolutną dominację na serwerze postanowili zademonstrować rywale. Od czwartej rundy aż do przerwy PACT odpowiedział tylko raz, co niewątpliwie stawiało Flames niemal w idealnym położeniu. Nadwiślański skład pokazał jednak, że nie zamierza poddać się bez walki i ku zaskoczeniu wszystkich Dawid „lunAtic” Cieślak i spółka rozpoczęli triumfalny marsz. Seria wygranych pozwoliła zniwelować straty, ale na tym nasza rodzima piątka nie poprzestała i wkrótce wyprowadziła nokautujący cios, pieczętując awans.

Do fazy pucharowej Nine to Five przystąpi 12 zespołów. Osiem z nich zagra w rundzie wstępnej, w której do wywalczenia będzie awans do ćwierćfinału. Na tym etapie zawodów czekają już zaproszone zespoły, w tym chociażby Cloud9.

Lista uczestników play-offów Nine to Five 7 prezentuje się następująco:


Zaproszenie
Cloud9 Endpoint forZe Gambit Esports

Awans po fazie zasadniczej
Actina PACT AVEZ Esport Dignitas ex-Ethereal
K23 Illuminar Gaming Wisła All in! x6tence

Play-offy Nine to Five 7 rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek i potrwają do środy. Do rozdzielenia pomiędzy najlepsze formacje jest 50 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tego dnia... ESC Gaming triumfuje podczas WCG 2011

Obecnie w erze CS:GO turnieje spod szyldu World Cyber Games są już tylko wspomnieniem, ale jeszcze kilka lat temu, gdy prym wiódł Counter-Strike 1.6 i...