fot. BLAST Pro Series/Stephanie Lindgren

Vitality gromi, Astralis z rewanżem. Znamy czołową trójkę finałów BLAST Premier

Jesienna edycja BLAST Premier 2020 wkracza w decydującą fazę. Już jutro dowiemy się, która formacja zdobędzie mistrzowski tytuł, a szansę na niego mają wciąż trzy drużyny. Są nimi Team Vitality, BIG oraz Astralis – dwie pierwsze zmierzyły się w pierwszym dzisiejszym meczu, którego stawką było miejsce w wielkim finale, natomiast Duńczycy wyeliminowali z dalszej walki Natus Vincere, pokonując rosyjsko-ukraińską piątkę w drabince przegranych.

Starcie Vitality z BIG, choć przyniosło pełną serię BO3, to zakończyło się bardzo szybko. Vertigo padło łupem niemiecko-tureckiego składu, a VIT w poszukiwaniu zmian sięgnęło po Nabila „Niverę” Benrlitoma. Belg okazał się zbawieniem Pszczół na dwóch kolejnych mapach, o czym najlepiej świadczą same wyniki – na Inferno BIG było w stanie ugrać zaledwie jeden punkt, natomiast na Duście2 tylko dwa oczka. Tym samym po bardzo jednostronnym meczu podopieczni Tobiasa „tow b” Herberholda będą musieli udowodnić swoją wartość w finale drabinki przegranych, gdzie ich rywalem będzie wspomniane już Astralis.

Duńska formacja po wczesnym spadku do dolnej drabinki jak dotąd radziła sobie w niej bardzo dobrze, pokonując mousesports i G2 Esports bez straty mapy. Dziś natomiast jej rywalem było Natus Vincere, czyli właśnie ten zespół, który we wtorek wysłał ją do drabinki przegranych. Astralis odpłaciło swoim rywalom pięknym za nadobne, pokonując NAVI na Inferno wynikiem 16:11, a następnie na wybranym przez rosyjsko-ukraińską drużynę Trainie do siedmiu. To oznacza, że Oleksandr „s1mple” Kostyliev wraz z kolegami zakończyli rywalizację na czwartej lokacie, natomiast Astralis zobaczymy w niedzielę w walce o jak najwyższe miejsce na podium.

Wyniki dzisiejszych meczów BLAST Premier Fall 2020:

12 grudnia

Finał drabinki wygranych

16:30 Team Vitality 2:1 BIG Vertigo 9:16
Inferno 16:1
Dust2 16:2

3. runda drabinki przegranych

19:30 Astralis 2:0 Natus Vincere Inferno 16:11
Train 16:7

Pierwsze jutrzejsze starcie w ramach BLAST Premier zaplanowane jest na godzinę 16:30, natomiast wielki finał planowo rozpocznie się o godzinie 20:30. Wszystkie mecze zawodów możecie obejrzeć na oficjalnym kanale BLAST Premier na Twitchu. Po więcej informacji dotyczących tej edycji BLAST Premier zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Początek roku 2021 to kolejne zmiany w przedmiotach. Riot przedstawia plany na patch 11.1

Choć patch 10.25 był ostatnim pełnoprawnym patchem w tym roku w League of Legends, to w przyszłym tygodniu czeka nas jeszcze jedna, mniejsza już aktua...